Kawa była niegdyś prawdziwym luksusem. Jak się okazuje, może być nim do dzisiaj, ponieważ jeden mężczyzna zamówił najdroższą kawę w Warszawie. Za tak bajońską sumę mógł spodziewać się nieco więcej ilości tego trunku. Czy jej smak zrekompensował wydane pieniądze? Jak informuje portal o2.pl, podobno miała być doskonała i zapewniać bogatszy smak i aromat.

Kawa, którą zamówił sobie ten mężczyzna, z pewnością należała do najdroższych w mieście. Nieprawdopodobne, jaką ilość napoju dostał za tak ogromną kwotę. Stawka powala na kolana, skusilibyście się?

Kawa za kosmiczną cenę

Jeden z redaktorów portalu o2.pl Łukasz Dynowski postanowił zamówić najdroższą kawę w Warszawie. Jej cena dosłownie wgniata w fotel, jest nie do pomyślenia. Za podwójne espresso tego trunku, w warszawskiej kawiarni Cava przy ulicy Nowy Świat 30, mężczyzna zapłacił 90 złotych. Co takiego zamówił?

Jak się okazuje dziennikarz miał okazję rozkoszować się napojem o nazwie kopi luwak. Powstaje on z odchodów cywety, która zjada owoce kawowca, te są w jego przewodzie pokarmowym fermentowane i wydalane. Wtedy człowiek zbiera odchody, odpowiednia je oddziela oraz oczyszcza, a następnie przetwarza. Właśnie w taki sposób powstaje chyba najdroższa kawa świata, na którą może pozwolić sobie naprawdę niewielu. To się nazywa dopiero prawdziwy luksus.

  1. Wstrząsająca wiadomość. Nie żyje polski aktor, widzieliśmy go w ”Klanie” i ”13 Posterunku”
  2. Spektakularna porażka TVP, wszystko trafiło do sieci. Jacek Kurski nie będzie zadowolony
  3. Wszyscy byli w błędzie, druga strona tłuczka do mięsa ma niesamowite zastosowanie. Większość z nas popełnia karygodny błąd

Czy warto zamówić sobie kopi luwak?

Według relacji pana Łukasza na portalu o2.pl — nie warto. Podobno kawa smakuje jak każda inna, czy ta zamówiona w tańszej kawiarni, czy nawet ta kupiona w popularnym sklepie pod blokiem.

— Jej producenci obiecują intensywny aromat oraz smak bogaty i aksamitny — i być może istotnie tak jest, ale ta wyliczanka niby szlacheckich cech brzmi jak frazesy, które na dobrą sprawę można by powiedzieć o wszystkich kawach — również tych zalegających na półkach dyskontów — możemy przeczytać w jego relacji.

Dziennikarz porusza również ważną kwestię traktowania cywet, które często stają się ofiarami tego biznesu. Nierzadko są one źle przetrzymywane w ciasnych klatkach oraz zmuszane do jedzenia ziaren kawowca.

Mieliście kiedyś okazję spróbować takiej kawy? Co o niej sądzicie?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kawa
fot. mike kenneally, www.unsplash.com

Mężczyzna zamówił najdroższą kawę w Warszawie.

kawa
fot. unsplash.com/Janko Ferlič

Jej cena powala na kolana, jest kosmiczna.

kawa
fot. Николай Усик / http://paradoxusik.livejournal.com/, wikipedia.org, CC BY-SA 3.0, Przedstawiciel rodzaju – cyweta afrykańska (C. civetta), https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyweta#/media/Plik:Civettictis_civetta_12.jpg

Napój powstaje z odchodów cywet.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mamy potwierdzenie, uczniowie długo nie wrócą do szkół. Porażające informacje z kilku polskich placówek
  2. Okropne wieści z południa Polski. Musieli działać bardzo szybko. Liczyła się każda minuta
  3. Pamiętacie Kevina z ”Europa da się lubić”? Niewiarygodne, czym się dziś zajmuje
  4. Zastępy straży pożarnej toczą dramatyczną walkę z żywiołem. Wszędzie dym, płomienie widać z daleka
  5. Pilne: kraj obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje słynna polska dziennikarka
  6. Gratulacje spływają z całej Polski. Gessler przekazała najradośniejszą nowinę, tyle czekała, „jestem oszołomiona”

Źródło: o2.pl

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl