Kelner dokładał wszelkich starań, aby grupa nastolatek miło spędziła czas, w restauracji, w której pracuje. Klientki wyszły z tego miejsca bardzo zadowolone, zostawiając mu niestety bardzo mały napiwek. Tydzień później, otrzymał od nich list, który bardzo go zaskoczył.

Niektórzy nie zdają sobie sprawy, jak ważna w restauracji jest praca kelnera. Przede wszystkim muszą traktować każdego klienta dobrze i na równi z innymi. Mimo wszelkich niepowodzeń musi być zawsze uśmiechnięty i starać się jak najlepiej sprzedać ich produkt. Niestety, nie każdy potrafi zachować się równie nienagannie wobec kelnera.

Kelner naprawdę postarał się, by nastolatki bawiły się znakomicie

Mężczyzna poświęcił naprawdę wiele czasu, na to, by nastolatki wyszły z tego miejsca zadowolone. Niestety, ku jego zaskoczeniu, za trudny włożone w swoją pracę, otrzymał bardzo marny napiwek. Po tygodniu, czekała na niego niespodzianka.

Po pewnym czasie pracownik otrzymał tajemniczy list. Kiedy otworzył go, zobaczył, że w kopercie znajduje się nie tylko karteczka, ale także napiwek. Już pierwsze słowa wskazywały na to, że pochopnie ocenił nastolatki, które obsługiwał tamtejszego dnia.

-Około półtora tygodnia temu, 7 października, przyszłam z moimi przyjaciółkami zjeść obiad w waszej restauracji. Wszystko było dla nas nowe i ekscytujące, ponieważ mogłyśmy nareszcie same wyjść z domu. Byłeś najlepszym kelnerem, jakiego mogłyśmy sobie wymarzyć.-takimi ciepłymi słowami, rozpoczął się list.

Kelner poczuł się naprawdę doceniony

W dalszej części, dziewczynki podziękowały za to, że kelner nie potraktował je jak dzieci. Potrafił nawet uwzględnić w daniach fakt, że dziewczynka była alergiczką. Oprócz tego pomógł im podzielić rachunek tak, aby wypad na miasto wyniósł każdą finansowo po równo. Dziewczynki miały dopiero po 13 lat i słabo radziły sobie z takimi obliczeniami.

Na koniec młode klientki przyznały, że zupełnie nie miały pojęcia, jaki napiwek należy zostawić kelnerowi. Postanowiły opróżnić kieszenie i dodać do rachunku 3,28. Nie myśląc, jak małą wartość ma taka kwota, postanowiły zostawić ją pracownikowi.

Po wyjściu z restauracji dziewczynki czuły się okropnie. Bardzo chciały to naprawić, dlatego wrzuciły w kopertę 18 dolarów.

– Doceniamy twoją pomoc i cierpliwość, dziękujemy za wesoły wieczór. Dzięki! – Cztery nastolatki z tamtej nocy

Czy nastolatki właściwie potraktowały kelnera?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kelner
https://unsplash.com/@louishansel

Bardzo często kelnerzy wkładają bardzo dużo pracy, w to, aby dobrze nas obsłużyć.

kelner
pixabay.com, Free-Photos

Kelner nie spodziewał się, że nastolatki zrobi mu taką niespodziankę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Lidl przeżyje oblężenie jeszcze przed świętami. Za kilka dni do sklepów trafi prawdziwy hit
  2. Poród był dla niej traumatyczny. „Położna zaczęła się wydzierać, że mam nie muczeć jak krowa i uderzyła mnie w twarz”
  3. Niemowlę miało zostać oddane do adopcji. Kiedy zobaczyła je przyszła przybrana matka, uciekła ze szpitala
  4. Zamówiła jedzenie, do obiadu dostała banana. Na owocu znalazła się wiadomość od pracownicy
  5. Przeszedł straszny zawał, usunięto mu nerkę, zaatakował go paskudny rak. Gwiazdor „Rancza” cierpiał niewyobrażalnie
  6. Nagły zwrot ws. rozwodu Maryli Rodowicz. Porażające informacje o zdradzie

Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.