Kępno, gdzie wśród pracowników fabryki mebli znajdującej się pod wielkopolskim miastem odnotowano 153 przypadki zakażeń, jest kolejnym ogniskiem koronawirusa w Polsce. Gdyby zrobili nam te testy kilka tygodni wcześniej, wielu ludzi udałoby się uratować – mówią „Gazecie Wyborczej” pracownicy Wersalu. Kępno jest w pełnej mobilizacji, a burmistrz miasta podjął ponowną decyzję o zamknięciu przedszkoli.

6 maja dwójka pracowników fabryki Wersal w Jankowicach, zgłosiła się do sanepidu z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Od tego czasu, w niespełna dwa tygodnie, w Wielkopolsce zaczęło przybywać chorych, a Kępno stało się kolejnym ogniskiem koronawirusa w Polsce. 

Kępno: ognisko koronawirusa

Zakład Wersal w Jankowicach, to ogromna fabryka, zatrudniająca 900 osób. Choć firma znajduje się w gminie Baranów, to gmina Kępno, skąd pochodzi znaczna część pracowników, stała się kolejnym ogniskiem koronawirusa w Polsce. 

Pierwsze dwa przypadki koronawirusa w fabryce odnotowano 6 maja. Mężczyźni zostali objęci kwarantanną, a osoby, z którymi mieli kontakt były pod nadzorem epidemicznym. Niestety, już w piątek 15 maja w Wersalu zdiagnozowano kolejne 7 osób z COVID-19. Wtedy też postanowiono zacząć badać pozostałych pracowników zakładu. W środę 20 maja potwierdzono zakażenie u 153 pracowników fabryki i członków ich rodzin, nie tylko z wielkopolski, ale także z województwa łódzkiego i dolnośląskiego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Na ten moment w powiecie kępińskim zakażonych jest 156 osób. Do wczoraj było ich 78 – powiedziała w rozmowie z TVN24 Wanda Lepka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kępnie.

  1. Żona przyłapała znanego gwiazdora na zdradzie. Nie miała żadnych skrupułów, sięgnęła po pistolet
  2. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły
  3. Pobierasz zasiłek macierzyński? Odebrano Ci właśnie ważne prawo

Kępno zamyka przedszkola

Burmistrz Kępna nie traci czasu. Piotr Psikus podjął decyzje, o ponownym zamknięciu przedszkoli, do których przyprowadzenie dzieci zadeklarowało 150 rodziców. Miasto, w którym koronawirus rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie, jest w pełnej mobilizacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kępno
fot. youtube.com/ OKO.press

Kępno stało się kolejnym ogniskiem koronawirusa w Polsce. W powiecie jest 156 przypadków zakażeń.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ciężarówka wpadła do rowu. 20 ton mięsa wyleciało na jezdnię
  2. Ostrzeżenia dla większości Polski. 9 województw, mieszkańcy muszą uważać
  3. Kiedy wrócą połączenia lotnicze? Jest zapowiedź wiceministra infrastruktury
  4. Na jaw wychodzą nowe fakty. Sekcja zwłok zamordowanej 16-letniej Kornelii wykazała porażającą rzecz
  5. Test, który ujawnia nasze największe pragnienia. Jedna rzecz zdradzi twój najwstydliwszy sekret
  6. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał

źródło: tvn24.pl, wyborcza.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.