Kiedy koniec karnawału 2019? Jest to czas, w którym na całym świecie odbywają się huczne zabawy, a w tym uwielbiany przez dzieci i dorosłych Bal Przebierańców. Ile dokładnie trwa ten okres? Ostatki 2019 zbliżają się wielkimi krokami! 

Słowo karnawał wywodzi się od włoskiego terminu carnevale, dosłownie oznaczający mięso żegnaj. Jak sama nazwa wskazuje, odnosi się to do pożegnania z mięsem, przygotowań do Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc. Uwaga, data zakończenia karnawału jest ruchoma!

Kiedy zaczyna się karnawał? 

Rozpoczęcie karnawału zawsze przypada w dniu święta Trzech Króli, czyli 6 stycznia. W tym roku dzień ten obchodziliśmy w niedzielę. Karnawał trwa do Środy Popielcowej, która jest świętem ruchomym. 

Historia karnawału 

Początek karnawału sięga do drugiej połowy X wieku. To wtedy we włoskiej terminologii pojawiło się słowo Carnevale. Tradycja zasłaniania twarzy maską miała na celu zapewnienie anonimowości, likwidując w ten sposób podziały na płeć, religię i przynależność do konkretnych grup społecznych. Był to okres odpoczynku, porzucenia zmartwień i codziennych obowiązków. 

Jak na świecie obchodzi się karnawał? 

Największa i najbardziej znana impreza karnawałowa odbywa się oczywiście w Rio de Janeiro. W 2014 roku wydarzenie to zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinessa. Na ulicach Rio bawiło się wtedy 5 milionów osób! Równie hucznie karnawał obchodzony jest w Santa Cruz de Tenerife i Niemczech.

W Polsce wprawdzie tradycja obchodzenia karnawału nie jest tak szumna, jednak rodacy chętnie biorą udział we wszelkiego rodzaju zabawach, wśród których najbardziej popularnym jest Bal Przebierańców. 

Kiedy koniec karnawału 2019? 

Ostatni tydzień karnawału rozpoczyna się 28 lutego, czyli w Tłusty Czwartek. Wtorek, 5 marca, zwany również śledzikiem to ostatni dzień wspomnianego okresu. Następny dzień- Środa Popielcowa– rozpoczyna Wielki Post oraz oczekiwanie na święto Wielkiej Nocy. 

Zobacz zdjęcia:

Kiedy koniec karnawału 2019
unsplash.com @wx1993

Karnawał to czas, w którym na całym świecie odbywają się liczne zabawy i bale przebierańców.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMałgorzata Kożuchowska z partnerem. Fani osłupieli wiedząc, kim jest
Następny artykułHebe promocja. WIELKA obniżka na Dzień Kobiet
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.