Kiedy wakacje 2019? To pytanie spędza sen z powiek wszystkim uczniom i ich rodzicom. Poznaj datę rozpoczęcia oficjalnych wakacji. Jak długo będzie nam dane cieszyć się beztroskim wypoczynkiem? Sprawdzamy!

Na ten dzień uczniowie szkół podstawowych i średnich czekali przez dziewięć miesięcy! Nareszcie koniec porannego wstawania, odrabiania lekcji i nauki — a przynajmniej na dwa miesiące. Kiedy wakacje 2019? Mamy dobrą wiadomość: już od dawna nie trwały aż tak długo. W tym roku uczniom będzie dane wypoczywać niemal o siedem dni więcej niż w poprzednich latach. Dowiedz się, kiedy warto zaplanować letni wypoczynek!

Kiedy wakacje 2019?

Jeszcze w kwietniu rodzice i uczniowie byli przekonani, że oficjalne zakończenie roku szkolnego nastąpi dopiero 21 czerwca, czyli w piątek. Powód? Dzień wcześniej przypadało Boże Ciało, ustawowo wolne od pracy.

Kiedy wakacje 2019? Rząd ostatecznie zdecydował się przyspieszyć nadejście wakacji i wydał polecenie, by uroczyste zakończenie nauki miało miejsce już 19 czerwca 2019 roku, czyli w środę. Minister edukacji narodowej skrócił rok szkolny o dokładnie dwa dni, ponieważ uznał, że tym gestem ułatwi rodzicom i ich pociechom organizację czasu. O zmianie poinformował opinię publiczną obecny premier.

— Jesteśmy praktyczni, funkcjonalnie bliżej ludzi, troszeczkę więcej wakacji. Jeden dzień, przecież wiadomo, że świadectwa będą już powystawiane — cytuje Mateusza Morawieckiego portalsamorzodowy.pl.

Kiedy kończą się wakacje 2019?

Wakacje 2019 kończą się dokładnie 2 września. 1 września wypada w tym roku w niedzielę. Jak obliczyli dziennikarze radiozet.pl, tegoroczne wakacje potrwają łączni aż siedemdziesiąt cztery dni. Ustalili, że to pierwsza tak długa przerwa od wielu lat.

Zazwyczaj letni wypoczynek był krótszy od pięciu do siedmiu dni. A co z zakończeniem wakacji? Zgodnie z tradycją każdy rok szkolny rozpoczynał się 1 września. Jednak w tym roku ten dzień wypada w niedzielę.

Czy szkoły są otwarte w wakacje?

Szkoły nie są otwarte w wakacje. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji nie mają oni obowiązku zapewniania podopiecznym opieki w czasie letniej przerwy. Większość rodziców w wakacje jest zmuszona pracować, dlatego nie zawsze są w stanie zapewnić dzieciom właściwą opiekę i zajęcie. Z tego powodu zaczynają się zastanawiać, czy tego zadania nie mogłaby się podjąć szkoła.

Jak informuje portal jaslo4u.pl, nauczycielom czy dyrekcji zdarza się odwiedzać szkołę w okresie wakacyjnym — najczęściej ze względu na czynności organizacyjne.

Wiedzieliście, kiedy wakacje 2019 się rozpoczną? To naprawdę wielkie szczęście, że w tym roku potrwają aż tak długo!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kiedy wakacje 2019
fot. unsplash.com Feliphe Schiarolli

Kiedy wakacje 2019 się zaczną? 19 czerwca będzie koniec roku szkolnego.

kiedy wakacje 2019
fot. unsplash.com Cel Lisboa

Wakacje potrwają łącznie aż siedemdziesiąt cztery dni.

kiedy wakacje 2019
fot. unsplash.com JESHOOTS.COM

Rozpoczęcie roku szkolnego w tym roku będzie wyjątkowo 2 września.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sabrina Pilewicz x Martini. Tłumy gwiazd na pokazie najnowszej kolekcji torebek
  2. Na Żywo: Katarzyna Warnke w ciąży! Piotr Stramowski i piękna aktorka niedługo zostaną rodzicami
  3. Cara Delevingne jest biseksualna. Gwiazda przyznała, że od roku jest w związku ze znaną aktorką
  4. Jak wyglądać bogato? NIEZAWODNE tricki, które dają efekt wow!
  5. Operacje plastyczne Natalii Siwiec intrygują. Na co zdecydowała się gwiazda?

źródła: portalsamorzadowy.pl, radiozet.pl

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.