Kieszonkowe było przedmiotem sporu pomiędzy ojcem a córką. 33-latka założyła sądową sprawę, bo przestała otrzymywać pieniądze na swoje wydatki. Mężczyzna nie chciał więcej płacić dorosłej osobie, którą i tak utrzymywał przez wiele lat. Decyzja sądu dosłownie zwaliła go z nóg.

33-letnia kobieta była wściekła na ojca, kiedy ten przestał wypłacać jej kieszonkowe. Wcześniej robił to regularnie, ale w końcu powiedział dość. Przed sądem starał się przedstawiać racjonalne argumenty i wyjaśnić, że jego zdaniem dorosła, zdrowa osoba nie powinna żyć z pieniędzy rodziców.

Podała ojca do sądu. Chodziło o kieszonkowe

33-letnia Włoszka złożyła pozew przeciwko ojcu, kiedy ten nie zamierzał polubownie zgodzić się na kieszonkowe. Twierdził, że nie jest w stanie jej płacić, bo sam niewiele zarabia, a córka przecież… pracuje i dostaje wypłatę. Kobieta domagała się ponad tysiąca złotych miesięcznie.

33-latka przekonywała, że właśnie tyle potrzebuje, aby opłacić swoje codzienne wydatki i mieć na życie. Ojciec nie chciał płacić nie tylko dlatego, że kwota była zbyt wysoka. Córka bardzo długo była na jego utrzymaniu i zwyczajnie pragnął, aby w końcu się usamodzielniła. Kobieta tłumaczyła, że ma dyplom z rachunkowości, ale pracuje tylko na pół etatu.

Czy rodzice muszą utrzymywać dorosłe dzieci?

Rodzice muszą utrzymywać dzieci, jednak ich wiek nie jest uregulowany prawnie. Według Sądu Najwyższego obowiązek alimentacyjny nie kończy się z żadnym sztywnym terminem. Zwykle jednak rodzice płacą na swoje pociechy do zakończenia przez nie edukacji, lub do momentu, kiedy mogą utrzymywać się same. Podobne zasady panują we Włoszech, gdzie działa się sprawa. Jak był jej finał?

Finał sprawy i decyzja sądu były wielkim ciosem dla ojca 33-latki. Zgodnie z wyrokiem… miał trafić do więzienia. Załamany mężczyzna usłyszał, że kara zostanie zawieszona, jeśli zwróci córce niemal 13 tysięcy złotych zaległego kieszonkowego i nadal będzie jej płacił.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kieszonkowe
fot. pixabay.com/adnovak

Córka złożyła pozew przeciwko ojcu, kiedy ten przestał dawać jej kieszonkowe.

kieszonkowe
fot. canva.com

Decyzją sądu mężczyzna musi płacić 26-letniej córce.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mamy łzy w oczach. Ksiądz odmówił chrztu umierającego dziecka z jednego, podłego powodu
  2. Nasyłanie dronów i czarna lista. Kulisy pracy w TVP ujawnione przez byłego pracownika stacji
  3. ‚Ojciec dziecka wysyła nam 300 zł alimentów, chociaż sam zarabia fortunę. Mówi, że niedługo odbierze mi córkę”
  4. Grzegorz Krychowiak wziął ślub. „Najlepszy gwiazdkowy prezent”
  5. Kim jest mąż Bogumiły Wander? Przystojny kapitan do dziś budzi zainteresowanie kobiet
  6. Już nie ma wątpliwości. W nocy zapadła decyzja w sprawie Pawła Królikowskiego, ogromnie współczujemy rodzinie

Źródło: rmf24

Poprzedni artykułJak się ubrać do cesarki? Komfort mamy jest najważniejszy!
Następny artykułŻona Cezarego Pazury w ogniu krytyki internauci nie zostawili na niej suchej nitki
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.