Kilka chwil temu przekazano dramatyczne informacje zza kulis stacji TVN. Po wielu miesiącach walki z nowotworem zmarł jeden z prezenterów. Kim był 38-letni Piotr Balicki?

Jeszcze wczoraj podczas ostatniego dnia Top of the Top Sopot Festival Marcin Prokop prosto ze sceny zwrócił się do wszystkich telewidzów z prośbą o przekazanie dobrej energii i wsparcia dla zmagającego się z ciężką chorobą dziennikarza. Dziś rodzina mężczyzny potwierdziła informację o jego odejściu.

Kim był Piotr Balicki?

38-latek od lat związany był ze stacją TVN, gdzie realizował się zawodowo jako reżyser, konferansjer, animator publiczności oraz specjalista do spraw autoprezentacji. Telewidzowie mogą kojarzyć prezentera z programu „Mali Giganci”, gdzie pełnił rolę jednego z trenerów show.

Mężczyzna pracował również na planie takich produkcji, jak „Taniec z Gwiazdami”, „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz „Mam Talent”. To właśnie podczas pracy nad jednym z odcinków ostatniego z wymienionych programów Marcin Prokop zwrócił uwagę na zły stan zdrowia kolegi. Piotr Balicki wyznał wówczas, że po prostu boli go ręka.

Za radą prowadzącego „Dzień Dobry TVN” 38-latek udał się do lekarza i tam usłyszał przerażającą diagnozę. Specjalista poinformował dziennikarza, że choruje na czerniaka.

Zmarł prezenter TVN Piotr Balicki

W lutym tego roku dziennikarz zamieścił długi wpis na swoim profilu na Instagramie, w którym poinformował o swoich zmaganiach z ciężką chorobą. Prezenter przekazał, że przebywa obecnie w szpitalu, a nowotwór porównał do panoszącego się w jego domu wilka, z którym musi zrobić porządek. Widać było, że nie tracił wówczas dobrej nadziei i siły walki, a także poczucia humoru, którym starał się pokonać ciężki okres leczenia.

-Mój dom to obecnie sala nr 2 gdzieś w Centrum Onkologii. Rozpocząłem dość brutalną walkę z wilkiem. Nie ma spektakularnie pozytywnych perspektyw. Ok pogodzę się z tym.
Dlatego od dziś, pisząc właśnie ten konkretny post, chcę starać się wrócić do chociaż jednej jedynej rzeczy, której wilk mi nie odebrał, a która w moim życiu prowadziła mnie zawsze! Do POCZUCIA HUMORU. Jeszcze go nie mam, jeszcze nie umiem bardzo żartować, ale obiecuję, że nie zobaczycie tu stories ze mną z rurkami w nosie z tlenem, a będę pokazywał Wam te śmieszne rzeczy, które uda mi się uchwycić. Pogodne pielęgniarki, czy równie pogodną poranną zupę mleczną — napisał Piotr Balicki na swoim profilu na Instagramie 11 lutego tego roku.

Niestety, dzisiaj rodzina prezentera przekazała smutną wiadomość o jego odejściu. W rozmowie z portalem „Plejada” potwierdzili oni, że Piotr Balicki zmarł. Kolegę z pracy pożegnał również dziennikarz Grzegorz Dobek za pomocą wpisu w social mediach.

Zobacz post:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Piotr Balicki (@pio_bal)

Piotr Balicki
Instagram/pio_bal

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Top of the Top Sopot Festival. Wzruszające słowa Marcina Prokopa wywołały gromkie brawa. Prezenter wspomniał o chorym koledze
  2. Marcin Hakiel podjął decyzję o przeprowadzce. Nie może mieszkać w domu, który dzielił z Kasią?
  3. „Pytanie na śniadanie”: Cichopek bez Kurzajewskiego. Z nowym partnerem poprowadziła dzisiejsze wydanie

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.