Barbara Brylska jest jedną z najbardziej kochanych gwiazd starego kina polskiego. Jej rola w „Faraonie” rozpalała męską część publiczności do czerwoności. Aktorka jednak usunęła się w cień po tragicznej śmierci córki.

Barbara Brylska swoją karierę rozpoczęła w latach 60. XX w. za sprawą roli kapłanki Kamy. Jej piękno i uwodzicielskie ruchy gwarantowały jej świetlaną karierę aktorską. W artystce zakochani byli wszyscy mężczyźni.

Barbara Brylska związała się z Jerzym Zelnikiem jeszcze na planie filmu Faraon. Ich romans był krótki, ale namiętny. Na dłużej pokochała wziętego ginekologa Ludwika Kosmalę. To z nim wzięła ślub i doczekała się dwójki dzieci — Barbary i Ludwika.

Tragiczne losy córki Barbary Brylskiej

Barbara Kosmala była rozchwytywaną modelką oraz aktorką. Pojawiała się w pokazach mody światowych projektantów w Paryżu oraz Tokio.

Córka Barbary Brylskiej przejawiała też ogromny talent aktorski, odziedziczony zapewne po matce. Była brana pod uwagę do roli Heleny Kurcewiczówny w Ogniem i Mieczem reżyserii Jerzego Hoffmana.

Do tragicznych wydarzeń doszło w maju 1993 roku. Barbara Kosmala wraz z Xawerym Żuławskim wracała z Łodzi z nagrań do etiudy Fałszywy autostop. Młody chłopak stracił wtedy panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Mężczyzna ocalał, ale córka Barbary Brylskiej zginęła na miejscu.

Dla Barbary Brylskiej śmierć ukochanego dziecka oznaczała koniec świata. Przez trzy lata pogrążona była w ciężkiej żałobie. Swój ból próbowała zagłuszyć, oddając się w wir pracy, jednak nie znalazła w niej pocieszenia.

Dziś aktorka żyje dla swojego syna Ludwika. Jak mówi Barbara Brylska, straty dziecka nic nie jest w stanie zastąpić, a życie w nowej rzeczywistości jest przytłaczające.

Barbara Brylska usunęła się w cień z życia publicznego. Dziś grywa tylko gościnne role w serialach. Swoją codzienność spędza w domku pod Warszawą, ciesząc się każdym kolejnym dniem.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Ida Nowakowska nie mogła powstrzymać łez. W TVP na żywo przekazano najsmutniejsze informacje
  2. Pojechali do spalonego domu syna Magdy Gessler. Porażające, co zastali na miejscu
  3. Najrzadsze znaki zodiaku. Jest ich bardzo mało, są naprawdę wyjątkowe

Źródło: Viva