Franciszek Pieczka nie bez powodu uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Przez lata pracy scenicznej uhonorowany został bowiem niezliczoną ilością nagród, większość jego ról do dziś jest zaś wspominana przez fanów. Nie wszyscy wiedzą jednak, że przed laty artysta przeżył życiową tragedię.

Franciszek Pieczka stracił ukochaną żonę. Kim była?

W niedawnej rozmowie z Katarzyną Stoparczyk legendarny aktor wyznał, że tęskni za zmarłą żoną.

– Tylko proszę Boga, żeby odejść w miarę spokojnie, bez boleści. No i żeby później spotkać się z małżonką. Tam, na górze. Może już przygotowała dla mnie jakie przyjęcie? To by było fantastyczne! – powiedział.

Dodał także, że do tej pory wszystko w domu przypomina mu o nieżyjącej już Henryce.

Kiedy biorę jakiś przedmiot, od razu kojarzę, że to ona coś tam z nim robiła. Albo zapiski jakieś, gdzie zapisywała daty. Wszystko stale mi ją przypomina – przyznał.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Żona aktora, znanego między innymi z seriali „Czterej pancerni i pies” oraz „Ranczo” zmarła w kwietniu 2004 roku. Para była razem przez 50 lat. W 1956 roku urodziła im się córka Ilona, w 1972 roku na świat przyszedł zaś syn – Piotr.

Henryka Pieczka zmarła po długiej chorobie. Artysta opowiedział o jej odejściu tygodnikowi „Na żywo”.

– Po tak długim wspólnym życiu to kataklizm. […] Żona była młodsza o pięć lat, a odeszła wcześniej. To ja chciałem umrzeć pierwszy – twierdził Franciszek Pieczka.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kobieta w „Pytaniu na śniadanie” nagle zaczęła apelować do rządu. Wszystko poszło na żywo
  2. Wyszło na jaw, dlaczego Lewandowska nie zjawiła się na Gali Mistrzów Sportu. Niesłychane wieści

Redaktor