Krystyna Janda jest dziś uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich aktorek. Dzięki swojej karierze szybko mogła kupić rodzicom mieszkanie. A czym oni się zajmowali?

Krystyna Janda wspomina swoje dzieciństwo ciepło, choć nie mogła liczyć na zbyt dużo uwagi swoich rodziców, gdyż ci byli zajęci zarówno pracą, jak i studiami.

Krystyna Janda wspomina rodziców – kim byli?

Ojciec aktorki był inżynierem, który pracował w przemyśle zbrojeniowym. Zajmował się konstrukcją traktorów, ale jego zakład miał być przekształcony w fabrykę czołgów, gdyby nastała wojna. Taka potrzeba całe szczęście nigdy się nie pojawiła.

Niemniej jednak praca Ryszarda Jandy była na tyle zajmująca i stresująca, że ten niestety często sięgał po alkohol, co przyznała sama aktorka. Jak wspomina, tłumaczył on, że pije tyle właśnie dla rodziny, by mieć siłę do jej utrzymania.

Mało tego, ojca, a co za tym idzie całą rodzinę, dotknęła później niemała tragedia. W jego miejscu pracy doszło do katastrofy, w związku z którą Ryszard Janda musiał odsiedzieć 7 miesięcy w areszcie.

Mama aktorki, Zdzisława, w późniejszych latach chciała zrekompensować się córce za okres, w którym nie mogła poświęcić wystarczająco dużo czasu na jej wychowanie, więc zajmowała się jej dziećmi. Była podobno wspaniałą babcią.

Zobacz post:

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Krystyna Janda (@tojajanda)

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Krystyna Janda (@tojajanda)

Źródło: fakt.pl/ kobieta.interia.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Wielki artysta odszedł na zawsze. Lekarze walczyli do końca
  2. Maryla Rodowicz bez makijażu i upiększeń. Teraz widać, jak wygląda naprawdę

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl