Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kim jest córka Daniela Olbrychskiego? Niebywale tajemnicza kobieta, zdumiewające doniesienia
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 29.12.2021 21:58

Kim jest córka Daniela Olbrychskiego? Niebywale tajemnicza kobieta, zdumiewające doniesienia

Kim jest córka Daniela Olbrychskiego?
Fryta 73, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Daniel Olbrychski ma troje dzieci, każde z inną partnerką. Szczególnie interesującą postacią jest jego córka Weronika, której matką jest dziennikarka Zuzanna Łapicka. Nie poszła w ślady rodziców, ale też zajmuje się czymś bardzo kreatywnym. Kim jest córka Daniela Olbrychskiego?

Daniel Olbrychski ma dwóch synów i córkę. Z pierwszą żoną, Moniką Dzienisiewicz, ma syna Rafała. Weronika jest córką gwiazdora i Zuzanny Łapickiej, a najmłodsze dziecko – syn Wiktor – to owoc romansu aktora z aktorką Barbarą Sukową.

Kim jest córka Daniela Olbrychskiego?

Córka Daniela Olbrychskiego, Weronika Olbrychska, urodziła się w 1981 roku. Jej rodzice rozstali się, kiedy miała osiem lat, po 10 latach małżeństwa.

Obecnie mieszka za granicą – w Stanach Zjednoczonych – i unika blasku fleszy, choć ma bardzo kreatywny i artystyczny zawód.

Weronika Olbrychska pracuje w branży związanej z modą – zajmuje się projektowaniem strojów. Na co dzień mieszka zresztą w jednej ze światowych stolic mody, czyli Nowym Jorku. Co jakiś czas odwiedza jednak rodzinę w Polsce.

21 grudnia 2018 roku zmarła matka Weroniki, znana dziennikarka Zuzanna Łapicka. Kobieta cierpiała na nowotwór – rak jelita grubego, a walka z nim trwała kilka lat. Zanim umarła, przekazała swojej córce wzorce niezależności i siły:

Ja rzuciłam ten kierat po czterdziestce, a moja córka, Weronika, jest już następnym pokoleniem kobiet wolnych. Jest kompletnie samodzielną singielką, mieszka w Nowym Jorku, zrobiła karierę, jest szefem produkcji w kultowej marce Proenza Schouler. Ma przebojowe geny po ojcu – opowiadała kiedyś Łapicka.

Źródło: fashionistki.pl, viva.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Sara James pochwaliła się zdjęciem z mamą. Pani Arleta wygląda jak siostra piosenkarki
  2. Dominika Gwit niknie w oczach. Fanka pod najnowszym zdjęciem całej sylwetki: „Mega widać różnicę”