Henryk Gołębiewski został ojcem, gdy miał już 50 lat. Mimo to bardzo zaangażował się w rodzicielstwo i dla swojej córki postanowił spojrzeć na życie zupełnie inaczej. Dziś cieszy się dobrą relacją z nastoletnią Różą i chętnie spędza z nią czas.

Gołębiewski to jeden z bardziej tajemniczych aktorów, którzy pojawili się na polskich ekranach. Ma za sobą burzliwą przeszłość, a lata temu media rozpisywały się na temat jego skłonności do alkoholu i hazardu. Dziś gwiazdor występuje w produkcji „Lomard. Życie pod zastaw”, do której swego czasu zaangażował swoją córkę.

Nietypowa kariera polskiego aktora

Gołębiewski urodził i wychował się w Warszawie. Aktor pochodzi z rodziny wielodzietnej i dla swoich rodziców był dziewiątym dzieckiem. Chociaż nigdy nie poszedł do szkoły teatralnej, to udało mu się zbudować karierę w branży filmowej. Wszystko zaczęło się, gdy miał 12 lat i jego sąsiad Janusz Nasfeter zaproponował mu udział w castingu. W ten sposób Henryk Gołębiewski trafił do filmu „Abel, twój brat”.

Jako młody chłopak Henryk Gołębiewski był wielokrotnie zatrudniany i pojawiał się w najpopularniejszych produkcjach takich jak „Wakacje z duchami” czy „Podróż za jeden uśmiech”. Ostatecznie jednak postanowił zrezygnować z kariery aktorskiej i obrał całkowicie inną drogę.

Po latach spędzonych na pracy fizycznej i prowadzenia hulaszczego trybu życia odezwał się do niego Jerzy Gudejko. Dzięki niemu Gołębiewski wrócił na ekrany i pozostał w telewizji na dłużej. Dziś można oglądać go w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”.

Kim jest córka Henryka Gołębiewskiego?

Życie Henryka Gołębiewskiego całkowicie przewróciły narodziny jego córki, Róży. Kiedy dziewczyna przyszła na świat, aktor miał już 50 lat. Jak wyznał, „dało mu to siłę”.

– Ja późno zostałem ojcem, w wieku 50 lat. Myślę, że to mi dało siłę. Gdy zdiagnozowano u mnie chorobę nowotworową, moja żona akurat była w ciąży. Pomyślałem wtedy, że mam dla kogo żyć i muszę wyzdrowieć — opowiedział w rozmowie z „Twoim Imperium”.

Dziś Gołębiewski spędza mnóstwo czasu z prawie 14-letnią Różą. Aktor w wywiadzie dla „Twoje Imperium” przyznał, że często chodzą na spacery i jeżdżą na rowerach. Ponadto Gołębiewskiemu udało się załatwić dziecku rolę w produkcji „Lombard. Życie pod zastaw”. Myślicie, że dziewczyna w przyszłości zostanie aktorką?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1.  „Taniec z Gwiazdami”. Znamy kolejnego uczestnika nowej edycji programu. To wielkie zaskoczenie
  2. Iza Małysz wrzuciła zdjęcie i od razu zaczęła przepraszać. Żona skoczka mogła podpaść wielu osobom
  3. Cezary Pazura zdradził, jak naprawdę jest w „Milionerach”. „Pytania są robione pewnym sposobem”

Źródło: WP, Super Express