Kim jest córka Jadwigi Staniszkis? Młoda kobieta zdecydowała się pójść w ślady publicystki i też robi karierę w polityce. Czy bycie „córką sławnej matki” stanowi dla niej obciążenie? Wręcz przeciwnie: „Nazwisko mi pomaga”, wyznała Joanna Staniszkis. Nie zgadniecie, do której partii należy!

Obie są obdarzonymi silnymi charakterami. Obie odważnie głoszą swoje poglądy i czynnie angażują się w życie kraju. Chociaż mają ze sobą tyle wspólnego, stoją po przeciwnych stronach politycznej barykady. Czy różnice światopoglądowe rzutują na ich codzienne kontakty? Kim jest córka Jadwigi Staniszkis? Niewiele osób spodziewałoby się, czym zajmuje się na co dzień. Mama nie do końca popiera jej decyzje…

Kim jest córka Jadwigi Staniszkis?

Kim jest córka Jadwigi Staniszkis? Joanna Staniszkis jest członkinią partii .Nowoczesna i oraz Rady Warszawy. Jak informuje portalsamorzadowy.pl, to absolwentka matematyki i filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, a także doktorantka University of Washington w Seattle.

Joanna Staniszkis pracuje zawodowo jako nauczycielka matematyki w liceum. Ma troje dzieci i mieszka z rodziną na Powiślu w Warszawie. W ubiegłym roku zdecydowała się ubiegać o miejsce w Radzie Warszawy z listy Koalicji Obywatelskiej. Dlaczego postanowiła zaangażować się w polskie życie polityczne? Za kim jest córka Jadwigi Staniszkis?

– Startuję, bo chciałabym, aby moje nazwisko było kojarzone nie tylko z mamą. Nie będę ukrywać, nazwisko Staniszkis pomaga. Prawda jest taka, że jak rozdaje ulotki, to właściwie co druga osoba mnie pyta: czy jestem córką profesor Staniszkis – wyjawiła w rozmowie z wp.pl.

Chociaż młoda kobieta idzie w ślady mamy, najwyraźniej nie podziela jej poglądów. Publicystka wielokrotnie wypowiadała się pozytywnie o partii Prawo i Sprawiedliwość, w dodatku ma niezwykle krytyczny stosunek do Platformy Obywatelskiej, z którą partia córki weszła w koalicję. Czy różnice przeszkadzają im w codziennym funkcjonowaniu?

Jadwiga Stanisziks: córka spiera się z nią o poglądy?

Joanna Staniszkis twierdzi, że mimo zupełnie różnych stanowisk, pozostają z mamą w bardzo dobrych relacjach. Co ciekawe, jak twierdzi tvn24.pl Jadwiga Staniszkis zadeklarowała, że nie ma zamiaru głosować na córkę. Odczuwa także wątpliwości, czy rzeczywiście nadaje się do polityki.

– Do polityki powinni iść ludzie, którzy mają taki bakcyl, którzy się angażują […] Nie przypominam sobie, żeby działała w jakichś organizacjach – czytamy na tvn24.pl.

Czy tak stanowcze postawienie sprawy doprowadziło do konfliktu między matką a córką? Wręcz przeciwnie! Joanna Staniszkis uważa, że publicystka nie powinna postępować wbrew własnym przekonaniom. Woli, żeby mama nie oddawała na nią głosu, niż kierując się więzami krwi, sprzeniewierzała się własnym ideałom.

Wiedzieliście, kim jest córka Jadwigi Staniszkis? To zaskakując, że dwie bliskie sobie osoby mogą mieć aż tak odmienne poglądy!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kim jest córka joanny staniszkis
fot. instagram.com @jostajo

Kim jest córka Jadwigi Staniszkis? To nauczycielka matematyki oraz warszawska radna.

kim jest córka joanny staniszkis
fot. instagram.com @jostajo

Joanna Staniszkis należy do partii .Nowoczesna.

kim jest córka joanny staniszkis
fot. instagram.com @jostajo

Chociaż matka i córka mają odmienne poglądy polityczne, różnice nie stają się przyczynami ich konfliktów.

kim jest córka joanny staniszkis
fot. instagram.com @jostajo

Kim jest córka Jadwigi Staniszkis? Matka i córka mają silne charaktery i bardzo angażują się w polskie życie polityczne.

kim jest córka joanny staniszkis
fot. instagram.com @jostajo

Co sądzicie o działalności Joanny Staniszkis?

ZOBACZ TEŻ:

  1. 44-letnia piosenkarka jest w ciąży! Pokazała zdjęcie zaokrąglonego brzucha
  2. Irena Jarocka chciała się zabić przez ukochanego, który cierpiał na schizofrenię
  3. Czy warto wracać do ex? Argumenty za i przeciw, które dają do myślenia
  4. Syn Bogumiły Wander nie poszedł w jej ślady! Czym zajmuje się Marek Żołędziowski?

źródła: portalsamorzadowy.pl, wp.pl, tvn24.pl

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.