Kim jest Melody Pendras z „Archiwum 81”? Aktorka urodziła się w Arabii Saudyjskiej

fot. Netflix / YouTube

„Archiwum 81” od kilku dni bije rekordy popularności na Netflixie. Najnowsza propozycja platformy, inspirowana słynnym podcastem o tym samym tytule, w niewiele ponad tydzień zdążyła zjednać sobie rzeszę fanów. Ujawniamy, kim jest aktorka wcielająca się w Melody Pendras, główną bohaterkę serialu.

Kto zagrał Melody w „Archwium 81”?

Ośmiodcinkowy serial opowiada historię archiwisty Dana, który podejmuje próbę odnowienia kolekcji zniszczonych nagrań wideo. Rekonstruując prace dokumentalistki Melody, angażuje się w śledztwo dotyczące działalności groźnej sekty.

Głównego bohatera wykreował pochodzący z Mauretanii Mamoudou Athie, najważniejszą rolę kobiecą zagrała z kolei 32-letnia Dina Shihabi, urodzona w Arabii Saudyjskiej, od kilkunastu lat mieszkająca jednak w Stanach Zjednoczonych.

Shihabi określa swoje pochodzenie jako saudyjsko-europejskie, w jednym z wywiadów przyznała zaś, że jej ojciec jest pół-Saudyjczykiem i pół-Norwegiem, matka zaś – pół-Palestynką, a także pół-Niemką i Haitanką, dodatkowo zaś wychowaną we Francji.

Melody w „Archiwum 81” nie jest pierwszą postacią wykreowaną przez aktorkę w serialu udostępnionym na Netflixie, wcześniej wystąpiła bowiem między innymi w produkcji „Altered Carbon”. Pojawiła się także w „Tom Clancy’s Jack Ryan”, „Daredevil”, „Ramy” czy „Madam Secretary”.

Oglądaliście serial? Czekacie na kontynuację losów Melody i Dana?

Zwiastun serialu zobaczyć można poniżej.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Pytanie na śniadanie”: Widzowie zaskoczeni zachowaniem prowadzącej. Co sobie myślała?
  2. Nie do wiary z kim Roznerski pojawił się na salonach. Nie mogła oderwać od niego wzroku
  3. Piotr Gąsowski w centrum dramatycznych zdarzeń. Przyjechała straż
Kamil Olek: Redaktor