Kim jest Zofia Klepacka? O kobiecie zrobiło się głośno po jej konfrontacji z Kingą Rusin pod lokalem wyborczym. O co poszło i kim jest sportsmenka, która krytykuje środowiska LGBT?

Filmik, który obiegł wczoraj internet poruszył internautów. Widzimy na nim, jak pod jednym z lokali wyborczych Kinga Rusin wymienia zdania z Zofią Klepacką. Dziennikarka i sportsmenka dyskutują na temat środowisk LGBT. Od czego się zaczęło i właściwie kim jest Zofia Klepacka?

Kim jest Zofia Klepacka?

Zofia Klepacka to windsurferka i kilkukrotna medalistka olimpijska. Niestety, ostatnio bardziej niż z osiągnięć w sporcie znana jest ze swoich kontrowersyjnych poglądów, którymi ochoczo dzieli się w social mediach. Jej homofobiczne wpisy wywołały jakiś czas temu prawdziwą burzę i to do nich odnosi się w głośnym wideo Kinga Rusin. Zdaniem dziennikarki takie zachowanie nie przystoi olimpijce.

Zofia Klepacka: mąż windsurferki także jest sportowcem. Lucio Notti pochodzi z Argentyny i zajmuje się żeglarstwem sportowym. Wspólnie wychowują dwójkę dzieci – syna Mariano i córkę Marię. To właśnie zmartwieniem o przyszłość pociech Klepacka usprawiedliwia walkę ze środowiskiem LGBT. Na jej homofobiczne wpisy zareagowało wielu znanych sportowców, między innymi Adam Małysz i Radosław Majdan.

Zofia Klepacka: gdzie mieszka?

Choć olimpijka jest mocno związana ze stolicą, dziś mieszka w Zielonce pod Warszawą. Sportsmenka podkreśla swoje przywiązanie do miasta, w którym się urodziła, głównie ze względu na rodzinną historię.

– Urodziłam się w Warszawie, tu od pokoleń mieszkają moi przodkowie, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim. Mój tata urodził się nie w szpitalu, a w domu przy Marszałkowskiej, w którym mieszka do dzisiaj – opowiadała w Gazecie Wyborczej.

Zofia Klepacka: LGBT 

Do niedawna głównie fani sportu wiedzieli, kim jest Zofia Klepacka, teraz jednak o sportsmence zrobiło się bardzo głośno. Środowisko LGBT jest oburzone zachowaniem olimpijki, zdającej się nie zważać na charakter samych igrzysk, które przecież krzewią równość i celebrują sportową rywalizację między wszystkimi nacjami, rasami i orientacjami seksualnymi.

Na razie o wczorajszym wydarzeniu sporo napisała a swoim instagramie Kinga Rusin, Zosia Klepacka zaś jeszcze nie opowiedziała dziennikarce. Mamy nadzieję, że konflikt uda się sprawnie rozwiązać.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kim jest zofia klepacka
facebook.com/Zofia-Klepacka

Kim jest Zofia Klepacka?

Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.