Lelum.pl

MIROSLAW PIESLAK/East News

Kim jest żona Donalda Tuska? Małgorzata Tusk nie zawsze była idealną żoną

11 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Donald Tusk to jeden z najbardziej znanych polityków w naszym kraju. Szef Platformy Obywatelskiej od 43 lat jest mężem swojej ukochanej Małgorzaty. Kim jest żona Donalda Tuska?

Donald Tusk to jeden z najbardziej znanych polityków w naszym kraju. Szef Platformy Obywatelskiej od 43 lat jest mężem swojej ukochanej Małgorzaty. Kim jest żona Donalda Tuska?

Małgorzata Tusk z wykształcenia jest historyczką, a razem ze swoim ukochanym poznała się na studiach. Dzieje miłości polityka i jego partnerki mogą nieźle szokować. Kim jest żona Donalda Tuska?

Kim jest żona Donalda Tuska?

Małgorzata Tusk, z domu Sochacka urodziła się w 1957 roku. Zaraz po ukończeniu liceum dziewczyna rozpoczęła studia historyczne na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie poznała swojego przyszłego męża. Para była na tym samym roku, ale w innych grupach. Pewnego dnia, podczas klasowej podróży do Stalowej Woli, młoda Małgosia nie mogła znaleźć wolnego miejsca i usiadła koło Donalda Tuska. Było to pierwsze bliższe spotkanie zakochanych.

Na miejscu, podczas imprezy, przyszła żona Donalda Tuska zwierzyła się koleżance: „Wiesz co, ale ten Donek to jest jednak głupi”. Okazało się, że wszystko słyszał przyszły premier, ale zamiast się obrazić, postanowił zawalczyć o serce ukochanej. Po wspólnych podróżach na Hel, Kaszuby i do Pragi, zakochani podjęli decyzję o ślubie. Przyszły premier i żona Donalda Tuska mieli zaledwie 21 lat. Zdecydowanymi przeciwnikami byli także rodzice dziewczyny.

-Kochana mama, była tak zdenerwowana i bezradna… Donek nie budził w niej zaufania – student bez perspektyw. Kto by wtedy pomyślał, że kiedyś oboje będą się tak dobrze rozumieć i wzajemnie wspierać — czytamy w biografii Małgorzaty Tusk.

Żona Donalda Tuska szczerze o zdradzie

Ślub odbył się w 1978 roku. Dwa lata po obronie tytułu, żona Donalda Tuska urodziła ich pierwszego syna — Michała. Już wtedy przyszły premier angażował się w działalność polityczną, przez co często pozostawał poza domem. To właśnie ta sytuacja przyczyniła się do zdrady Małgorzaty. Żona Donalda Tuska wspomina o tym na łamach swojej książki „Między nami”.

Kiedy Donek wrócił błagać mnie znowu, żebym go nie zostawiała, Michałek zaczął popłakiwać. – Poszedłbyś z nim na spacer, na sanki – rzuciłam, nawet nie patrząc w jego stronę. – Gdybyś umiał je załatwić.

Sanki były towarem absolutnie nieosiągalnym. […] nagle spojrzałam mu prosto w oczy i powiedziałam: – No dobra, jak zdobędziesz te sanki, zostanę z tobą.

Następnego dnia, a był to ostatni dzień przed moją wyprowadzką, gotuję zupę dla Michałka, a tu raptem otwierają się drzwi i w tych drzwiach pojawia się Donek z sankami. Oczy mu się śmieją, na twarzy maluje się bezgraniczne szczęście, trzyma te sanki jak najważniejsze trofeum świata i mówi: – Mam sanki. Zostajesz! czytamy w biografii Małgorzaty Tusk „Między nami”.

W końcu małżeństwu udało się zażegnać kryzys. W 1987 roku na świat przyszło drugie dziecko pary — córka Kasia. W 2005 roku zakochani zdecydowali się na ślub kościelny. Dziś żona Donalda Tuska postanowiła opisać dzieje ich miłości w swojej debiutanckiej książce, która od zawsze była jej marzeniem.

-Mam już 56 lat i stwierdziłam, że może zawalczę ostatni raz, pójdę na całość i napiszę o rodzinie i swoim życiu — wyznała w programie „Dzień Dobry TVN” Małgorzata Tusk

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Donald Tusk (@donaldtusk)

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Donald Tusk (@donaldtusk)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kobieta w „Pytaniu na śniadanie” nagle zaczęła apelować do rządu. Wszystko poszło na żywo
  2. Wyszło na jaw, dlaczego Lewandowska nie zjawiła się na Gali Mistrzów Sportu. Niesłychane wieści

Źródło: natemat.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Edyta Górniak zaśpiewa dla papieża. TVP już się szykuje
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Ivan Komarenko cieszy się sielskim życiem w Rosji, a w komentarzach chryja. Wystarczyło jedno zdanie
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Joanna Opozda wydała oświadczenie. Jej prywatne nagrania i zdjęcia trafiły do sieci, była w dramatycznym stanie
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Papież Franciszek znalazł się w szpitalu. Watykan właśnie zabrał głos
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Fizjoterapeuta właśnie przekazał, co ze zdrowiem Marty Kubackiej
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Smutne wieści z rodziny Maryli Rodowicz. Artystka nie będzie miała wnuków zbyt szybko, niestety
Czytaj więcej >
Martyna Pałka

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]