Kim jest żona Jurka Owsiaka? Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma idealną rodzinę. Jego partnerka stanowi dla niego prawdziwe oparcie w trudnych chwilach. Są razem od ponad 40 lat!

Chociaż prezesa WOŚP nie trzeba nikomu przedstawiać, niewiele osób wie, kim jest żona Jurka Owsiaka. Nie kryje się za tym żaden sekret – po prostu kobieta woli pozostawać w cieniu, skupiając się na pracy i opiece nad dziećmi. Historia ich miłości jest naprawdę zaskakująca. Niektórzy uważają, że bez niej nie byłoby Jurka Owsiaka, jakiego znamy. Ma wielki wpływ na fundację swojego męża! 

Kim jest żona Jurka Owsiaka?

Lidia Niedźwiecka-Owsiak, pieszczotliwie nazywana przez męża „Dzidzią”, poznała Jurka Owsiaka jeszcze w liceum. Owsiak nie zdał do następnej klasy, przez co znalazł się w jednej grupie z młodszą od siebie Lidią. 

Kiedy mężczyzna podjął decyzję o poświęceniu się pracy charytatywnej i stworzeniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, natychmiast zaangażowała się w jej prowadzenie. Pani Lidia pełni w WOŚP funkcję dyrektora medycznego, to właśnie ona decyduje, gdzie trafią środki zebrane przez fundację. Kilka lat temu przy okazji wywiadu zdradziła, jak wygląda życie pod jednym dachem z prezesem WOŚP:

– Jurek jest taki sam, że nie udaje, nie ma tego rozdzielenia, że tutaj się zachowuje inaczej i w domu inaczej. Nie, jest szalony, potrafi być bardzo miły, potrafi być okropny, jak każdy facet. Różnie to z nim bywa, ale nie udaje absolutnie […] Bywa różnie, jest jakaś wymiana zdań, a powiedziałabym, że z wiekiem to jest chyba tego coraz więcej, że Jurek myśli tak, a ja myślę trochę inaczej – cytuje portal jastrzabpost.pl

Para ma dwoje dzieci: córki Olę i Ewę, które dzieli dziesięcioletnia różnica wieku. Lidia i Jurek są także dziadkami małej Mai. Małżeństwo Owsiaków postanowili, że nie będą zmuszać Oli i Ewy do przejęcia po nich fundacji. Chociaż obojgu bardzo zależy na kontynuowaniu dzieła, nie zamierzają zmuszać córek do wzięcia na siebie tak wielkiego ciężaru. 

Gratulujemy Jerzemu Owsiakowi i Lidii Niedźwieckiej-Owsiak takiego udanego związku. Mamy nadzieję, że czeka ich jeszcze wiele wspólnych lat. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kim jest żona jurka owsiaka
fot. screen z youtube.com

Kim jest żona Jurka Owsiaka? Para poznała się jeszcze w liceum!

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułPrzemysław Kossakowski opowiedział u Wojewódzkiego o związku. Martyna będzie zadowolona?
Następny artykułKylie Jenner najmłodszą MILIARDERKĄ na świecie! Wyprzedziła założyciela facebooka
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.