Roman Giertych: żona mecenasa również zajmuje się prawem. Barbara Giertych jest spełnioną mamą czwórki dzieci, a niedawno otrzymała tytuł doktora nauk prawnych. Kobieta poznała swojego męża w młodym wieku – miała zaledwie 17 lat. Jak narodziło się ich uczucie?

Związki znanych postaci ze świata polityki nieustannie wzbudzają zainteresowanie mediów. Podobnie było w przypadku Romana Giertycha. Żona adwokata również jest prawniczką i od niedawna zrezygnowała z prawa kanonicznego na rzecz prawa świeckiego i rozpoczęła pracę w kancelarii męża. Jak narodziło się ich uczucie?

Kim jest żona Romana Giertycha?

Barbara Giertych jest prawnikiem. Ukończyła prawo kanoniczne na jednej z warszawskich uczelni. Ukończyła również prawo świeckie na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu. To wykształcona i piękna kobieta z klasą, która niedawno otrzymała tytuł doktora nauk prawniczych. Temat jej rozprawy doktorskiej dotyczył prawa finansowego.. Małżeństwo doczekało się czwórki dzieci: Marii, Karoliny, Alicji i Leona.

Barbara Giertych przez wiele lat była adwokatem kościelnym i zajmowała się przede wszystkim procesami kościelnymi o stwierdzenie nieważności małżeństwa. W sierpniu zeszłego roku prawniczka rozpoczęła pracę w kancelarii swojego męża. Prawniczka zajmuje się obroną osób oskarżonych o popełnienie przestępstw gospodarczych. 

Roman Giertych nie krył zachwytów nad tym faktem i podzielił się tą radosną nowiną za pośrednictwem mediów społecznościowych:

Najgroźniejsza konkurencja na rynku przejęta!!! Moja żona dołącza do kancelarii! – napisał Roman Giertych na swoim Twitterze.

Roman Giertych: żona polityka również jest prawniczką 

Niektórzy uznali, że połączenie życia prywatnego z zawodowym wiąże się z wieloma utrudnieniami, jednak Barbara Giertych przyznała w rozmowie z Wirtualną Polską, że praca z mężem sprawia jej wielką przyjemność:

– Bardzo dobrze nam się z Romkiem razem pracuje i nie odczuwamy specjalnych trudności z tego tytułu. On kieruje firmą, ale ze względu na olbrzymią liczbę prowadzonych spraw potrzebuje coraz większego zdania się na innych. A do mnie ma, co oczywiste, największe zaufanie – zdradziła Barbara Giertych w rozmowie z Wirtualną Polską. 

– Okazuje się, że partnerzy świetnie dogadują się zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym, a Barbara Giertych nie żałuje podjętej decyzji w sprawie dołączenia do kancelarii męża – dodała kobieta w wywiadzie. 

– Z mężem pracujemy razem od wielu lat, lecz teraz postanowiłam oficjalnie przyłączyć się do kancelarii. W tym roku obroniłam doktorat z prawa i zakończyłam pewien wieloletni etap.

Kobieta miała 17 lat, gdy poznała swojego przyszłego męża. W jednym z wywiadów Roman Giertych opowiedział, że wypatrzył ją w tłumie w 1993 roku. Pobrali się w 1998 roku.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

roman giertych: żona
facebook.com/pg/Roman-Giertych-strona-oficjalna

Kim jest żona Romana Giertycha? Wiele osób zadaje sobie to pytanie.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMagda Gessler schudła tak mocno, że ubrania na niej wiszą. To przez brak mięsa?
Następny artykułJoanna Przetakiewicz o planach na Wielkanoc: ”Pięciu mężczyzn i ja jedna. To jest ten wielki luksus posiadania pieniędzy”