Kinga Dębska powraca z nową tragikomedią, tym razem o kobietach, które wpadły w alkoholizm. Film „Zabawa, zabawa” opowie historię 3 Polek, które radzą sobie ze swoim alkoholizmem.

Scenariusz filmu powstał w oparciu o wiele rozmów z kobietami-alkoholiczkami. Kinga Dębska napisała go razem z popularną blogerką piszącą o kobiecym piciu, Miką Dunin. Czy film powtórzy sukces Moich córek krów?

Kim jest Kinga Dębska?

Kingę Dębską widzowie pokochali za odnoszący sukces film Moje córki krowy, który zdobył wiele ważnych nagród filmowych, m.in. dwa Orły (nagroda publiczności oraz najlepszy scenariusz), prestiżowego Złotego Lwa czy Nagrodę Publiczności na Netia OFF Camera. Film Kingi Dębskiej podbił serca polskiej publiczności i zgromadził przed srebrnym ekranem aż 700 tysięcy Polaków. W filmie zagrały takie gwiazdy jak Agata Kulesza, Marcin Dorociński i córka Dębskiej, Maria Dębska.

W nowym filmie reżyserki, która w rozmowie z Onetem nazywa siebie „klaunem”, który uwielbia polskie poczucie humoru i tragikomedie, ponownie zobaczymy Kuleszę, Dorocińskiego oraz Dębską. Jak przyznaje reżyserka w wywiadzie dla Onetu:

Bardzo przyzwyczajam się do aktorów, zakochuję się w nich. Zawodowo oczywiście. Z Marcinem mamy już długą historię, która zaczęła się podczas pracy nad serialem Patryka Vegi Pitbull, gdzie byłam drugim reżyserem (…) – powiedziała Kinga Dębska.

Zapytana o obsadzenie swojej córki, Marii powiedziała, że bardzo dobrze się z nią pracowało. W filmie Zabawa, zabawa Maria Dębska gra młodą studentkę-prymuskę, która wpada w alkoholizm. Postać przez nią grana doświadcza wielu traum i trudności:

– Marysia ma w Zabawie, zabawie wiele trudnych, traumatycznych scen. Poprosiła mnie, żeby od nich zacząć. Zgodziłam się. Cała ekipa dziwnie na mnie patrzyła, że dramatyczną scenę bliską tej z udziałem Monici Bellucci z „Nieodwracalnych” kręcimy pierwszego dnia. Mówili, że matka terroryzuje córkę. Ale powiem Ci, że to miało sens.

Kinga Dębska, film Zabawa, Zabawa?

Film Kingi Dębskiej, Zabawa, zabawa wejdzie do polskich kin w styczniu 2019. Opowie historię trzech kobiet, które w różnych etapach swojego życia wpadły w alkoholizm. Agata Kulesza gra panią prokurator, która — jak sama mówi — pije, by nie zwariować. Używa swojego immunitetu, by uciec przed konsekwencjami swoich alkoholowych ekscesów. Jej mąż, znany polityk (postać grana przez Marcina Dorocińskiego) próbuje tuszować alkoholowe wybryki swojej żony, jednak powoli traci cierpliwość. Studentka Magda (w tej roli Maria Dębska) jest jedną z najlepszych studentek na swoim wydziale, świetnie się uczy i ma dobrą pracę, więc nikogo nie martwi jej zauroczenie światem imprez i mocnych alkoholi. Dziewczyna w pewnym momencie traci grunt pod nogami i dochodzi do tragedii, po której nic nie będzie jak dawniej. Trzecią bohaterką filmu Kingi Dębskiej jest Teresa, wzięty chirurg dziecięcy, która jest jednocześnie ordynatorką szpitala. Postać grana przez Dorotę Kolak straciła rodzinę przez alkoholizm i pozostała jej tylko praca. Jej kariera staje pod znakiem zapytania, kiedy jej nałóg zaczyna stanowić poważne zagrożenie dla pacjentów. Czy dojdzie do tragedii?

Kinga Dębska, reżyserka?

Film Zabawa, zabawa, który reżyseruje Kinga Dębska zapowiada się bardzo dobrze. Obsada jest swoistym dream teamem. Możemy przewidywać po sukcesie filmów: Moje córki krowy i Plan B, że nowy film Dębskiej nie zawiedzie ani widzów, ani krytyków. W rozmowie z Onetem zapytana o to, skąd pomysł na film o polskich alkoholiczkach, Kinga Dębska odpowiedziała:

Żyjemy w świecie utopionym w alkoholu. A kobiety się szybciej uzależniają. Każdy Polak zna się na alkoholu. A jak ktoś nie pije, to jest wręcz podejrzewany, że jest niepijącym alkoholikiem. Bardzo mi się podoba definicja alkoholizmu, którą gdzieś przeczytałam, że alkoholicy to rozczarowani idealiści.

Jak przyznała reżyserka, film Zabawa, zabawa nie będzie ciężkim i depresyjnym dramatem, ale opowieścią zachowaną w charakterystycznym dla Dębskiej tragikomicznym stylu, w którym — jak przyznaje — czuje się najlepiej.

Możemy spodziewać się autentycznego przedstawienia kobiecego alkoholizmu. Przygotowując się do napisania scenariusza, Kinga Dębska przeprowadziła szereg rozmów z pijącymi Polkami, wzięła udział w mityngach AA, a także nawiązała współpracę ze znaną polską blogerką, która pisze o kobiecym alkoholizmie — Miką Dunin (która jest współautorką scenariusza).

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kinga Dębska
Fot.materiały prasowe
Kinga Dębska
Fot.materiały prasowe
Kinga Dębska
Fot.materiały prasowe

ZOBACZ TEŻ:

  1. Związki gwiazd, o których nie miałeś pojęcia. Nie wiedzieliście tego!
  2. Najpopularniejsze diety w Polsce to zwykłe oszustwo. Strzeż się ich jak ognia
  3. Te buty to hit jesieni! Gwiazdy dosłownie oszalały na ich punkcie

źródło: onet.pl, filmweb.pl, film.dziennik.pl, filmstart.pl, ewawojciechowska.pl

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.