W czwarte, 14 stycznia przekazano do mediów informację na temat córki prezydenta Andrzeja Dudy. Okazuje się, że Kinga Duda straciła posadę i nie będzie już doradczynią swojego ojca. Informację potwierdziła w rozmowie z Onetem Zofia Romaszewska, doradczyni Andrzeja Dudy. 

Kinga Duda pracowała w Kancelarii Prezydenta od sierpnia 2020 r. Jak się okazuje, nie będzie dłużej pełniła tej roli. Informację potwierdził również rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski. 

Kinga Duda nie będzie doradczynią prezydenta

Na oficjalnej stronie prezydenta Andrzeja Dudy zniknął krótki biogram jego córki. Kinga Duda od sierpnia 2020 r. pełniła rolę doradczyni ojca, co wywołało sporo kontrowersji wśród opinii publicznej. 

– Uczestniczka licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR). W czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ – można było przeczytać na stronie.

Biogram zniknął, ponieważ jak dowiedział się Onet, Kinga Duda nie pełni już żadnej funkcji w Kancelarii Prezydenta. Jej stanowisko zajął ktoś zupełnie inny. 

Ma to związek z nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta – potwierdził także w rozmowie z PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. 

Kinga Duda rozpoczyna nowy etap w życiu

Kinga Duda jako osoba na stanowisku doradcy społecznego prezydenta nie pobierała żadnego wynagrodzenia. Według informacji, które pół roku temu przekazał dziennik Fakt, Kinga Duda miała zajmować się projektem dotyczącym instytucji sędziów pokoju. 

Nieco później portal Gazeta.pl zwrócił się do kancelarii z prośbą o udostępnienie dokumentów i opracowań, nad którymi miała pracować Kinga Duda. Odpowiedź była odmowna. W wyjaśnieniu napisano, że tego rodzaju dokumenty mają charakter wewnętrzny i nie wszystkie opracowania pisemne autorstwa doradców podlegają udostępnieniu.

Z informacji uzyskanych przez portal wynika, że Kinga Duda popełniła jedno opracowanie, ale nie może zostać ono udostępnione opinii publicznej. 

Kinga Duda, podobnie jak Andrzej Duda, skończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. 25-latka osiągała niesamowite sukcesy już w tracie studiów, była wyróżniającą się studentką. Szybko rozpoczęła też prace w kancelarii prawniczej, gdzie pracowała na swoje nazwisko. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

 

Poprzedni artykułMałgorzata i Radosław Majdanowie pod ostrzałem. Poszło o pióropusz na wakacjach, gwiazda odpowiada
Następny artykułByła wielką gwiazdą TVP. Dzisiaj walczy o przetrwanie, ledwo ma za co żyć
Redaktor prowadząca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Z mediami związana od ponad 7 lat. Karierę zaczynała w portalu o tematyce kobiecej, później związała się z wydawnictwem Edipresse, do którego należy m.in. Party.pl. Ostatnie lata związana z Wirtualną Polską, gdzie pisała teksty o tematyce show-biznesowej, a także reportaże społeczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: patrycjaceglinska@gmail.com