Kinga Duda wzbudziła w ostatnim czasie sporo kontrowersji. A to za sprawą jej niespodziewanego apelu, wygłoszonego podczas wieczoru wyborczego. Córka prezydenta mówiła o równości, jednocześnie gratulując tacie kampanii wyborczej. Do jej wypowiedzi oficjalnie odniosła się Kampania Przeciw Homofobii. 

Kinga Duda zabrała publicznie głos. Zrobiła to w momencie, w którym wyniki i zwycięstwo Andrzeja Dudy nie były jeszcze przesądzone. Córka prezydenta dziękowała za oddane głosy, przekonując o dobrym sercu i intencjach taty.

Kinga Duda i jej apel

– Chciałabym zaapelować, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje, aby być obiektem nienawiści – powiedziała Kinga Duda podczas wieczoru wyborczego Andrzeja Dudy.

Córka gratulowała mu osiągniętego wyniku, a także chwaliła za dobrze wykonaną pracę – kampanię wyborczą. Na reakcję Kampanii Przeciw Homofobii nie musieliśmy długo czekać.

  1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje gwiazda YouTube, była w 8. miesiącu ciąży
  2. Nagle wybuchł protest pod Pałacem Prezydenckim. Awantura, przepychanki, dzieje się teraz
  3. Czy słowa Agaty Dudy miały „drugie dno”? Niepokojąca informacja krąży po internecie, ludzie mają wątpliwości

Kinga Duda zaproszona na spotkanie

– Podsycana przez prezydenta nienawiść już przyniosła swoje żniwo, którym są pobicia, agresja słowna, znakowanie mieszkań, w których mieszkają pary osób tej samej płci czy wypisywane na murach hasła odsyłające osoby LGBT do gazu. Nie przekonuje nas też apel Kingi Dudy, aby nikt nie bał się wyjść z domu z powodu tego, kogo kocha. Ludzie już się boją – poinformowała KPH.

Kampania Przeciw Homofobii zaprosiła jednocześnie Kingę Dudę na spotkanie. Aktywiści chcą jej opowiedzieć o skutkach ubocznych kampanii jej ojca. Póki co, nie ma informacji, czy córka prezydenta przyjmie zaproszenie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kinga duda
Fot. Fragment Wieczoru Wyborczego, TVP Info

Kinga Duda przemówiła podczas wieczoru wyborczego. 

kinga duda
fot. fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER, eastnews.pl

Dziewczyna odniosła się do kampanii wyborczej Andrzeja Dudy.

Kinga Duda
Fot.PHOTO LUKASZ GAGULSKI SE / EAST NEWS KRAKOW 

Czy odniesie się do odpowiedzi KPH?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zaczął w szale zdejmować ubrania przed Gessler. Zerwał mikroport ze spodni, wywołał skandal w „Kuchennych Rewolucjach”
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. Aleksander Kwaśniewski w szczerych słowach o Andrzeju Dudzie. Nie zostawił na nim suchej nitki
  4. Zdjęcia grobu Piotra Woźniaka-Staraka. Okazał się, że mąż gwiazdy TVN ma swoją mogiłę w Warszawie
  5. Jerzy Stuhr w bardzo ciężkim stanie. Aktor trafił do szpitala, podejrzewa się najgorsze
  6. Kinga Duda nie miała powodów do radości po przeczytaniu wiadomości. Zobaczyła ją tuż po wyborach

Źródło: wyborcza.pl

 

Poprzedni artykułAndrzej Duda świętował zwycięstwo na Jasnej Górze. Zrobili mu zdjęcia podczas modlitwy, uwagę przykuł jeden szczegół
Następny artykułNiesamowite, na grobie Kory pojawił się wyjątkowy napis. Prawie 2 lata po śmierci artystki
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.