Kinga Duda podczas wieczoru wyborczego swojego ojca wygłosiła mowę, która stała się przedmiotem dyskusji wielu mediów. Niektórym jej wypowiedź nie przypadła do gustu z uwagi na opozycyjną treść wobec słów Andrzeja Dudy wygłaszanych podczas kampanii wyborczej. Liderka Strajku Kobiet w swoim wpisie na Twitterze odniosła się słów córki prezydenta, określając ją jako polską wersję „NaziBarbie”. Internauci skrytykowali jej mocne słowa. 

Słowa Andrzeja Dudy wypowiedziane podczas kampanii wyborczej, określające społeczność LGBT ideologią były szeroko komentowane nie tylko w samej Polsce, ale także za granicą. Przemówienie Kingi Dudy wygłoszone podczas wieczoru wyborczego prezydenta zostały uznane za złagodzenie mocnych słów, jakie padły z ust jej ojca. Marta Lempart, liderka Strajku Kobiet mocno skrytykowała córkę Andrzeja Dudy za jej zdaniem wybielanie faszyzującego ojca”.

Kinga Duda w ogniu krytyki Marty Lempart

Na swoim Twitterze Marta Lempart zamieściła artykuł dotyczący aresztowania jednej z aktywistek kolektywu Stop Bzdurom, która jak relacjonowała inna aktywistka Marta Puczyńska, została wyprowadzona przez policję z domu bez butów i skarpetek. Zaniepokojona Lempart umieściła artykuł i dodała do niego niebagatelny komentarz, który wzbudził emocje wśród internautów.

Ciekawe co na to polska wersja #NaziBarbie, czyli Ivanki Trump – Kinga Duda, jak pierwowzór oddelegowana do wybielania faszyzującego tatusia? Wygląda na to, że już nawet nie chodzi o strach przed wyjściem z domu – skomentowała swój post na Twitterze Lempart.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel przeżywają ciężkie chwile. Plotki potwierdziły się
  2. Trudno spokojnie komentować. Ujawniono co Katarzyna W. robiła ze strażnikami w więzieniu
  3. Marcelinie Zawadzkiej grozi 8 lat pozbawienia wolności. Słowa gwiazdy są porażające

Kinga Duda określona #NaziBarbie: –Przesadziła Pani – komentuje jedna z internautek

Podczas wieczoru wyborczego swoje przemówienie wygłosiła także Kinga Duda. Córka prezydenta zaapelowała, żeby nikt nie bał się wyjść z domu i żeby każdy w naszym kraju czuł się równy:

-Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje, aby być obiektem nienawiści – podkreśliła podczas przemowy.

Jej słowa, choć niewątpliwie słuszne spotkały się z poważną krytyką, ponieważ zostały uznane za nie do końca pokrywające się z przemówieniem wygłoszonym przez Andrzeja Dudę, które stało się przedmiotem dyskusji wszystkich Polaków. Mocne słowa Marty Lempart, która określiła, iż widzi w postawie prezydentówny #NaziBarbie, nie spotkały się z aprobatą, internauci nie popierają określeń, jakich użyła aktywistka:

-Nikt bardziej kobietom nie szkodzi niż ta wersja feminizmu, którą Pani reprezentuje – napisała jedna z internautek.

-A można było użyć innych słów, by wyrazić to samo. Można. Szkoda, że ta opcja nie była rozważona. Forma szkodzi przekazowi – dodała kolejna osoba.

Nazi Barbie? Serio? Skąd tyle jadu, rany.  I to jeszcze kobieta o innej kobiecie. Obrzydliwe – krytykuje kolejna internautka.

Komentarze pod postem Marty Lempart umieszczały najczęściej kobiety, które nie odnosiły się nawet do samego przemówienia córki Andrzej Dudy, co do sposobu krytyki, jaki obrała liderka Strajku Kobiet.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 Słowa Marty Lempart nie spotkały się ze zrozumieniem.

kinga duda
Fot. Fragment Wieczoru Wyborczego, TVP Info

Córka Andrzeja Dudy zapewniła, że Polska jest krajem bezpiecznym, w którym wszyscy są równi.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przyrządzając fasolkę szparagową, zawsze pamiętaj o 2 zasadach. Jeśli je zignorujesz, skutki mogą być opłakane
  2. Tragiczna wiadomość rano, katastrofa kolejowa u naszych sąsiadów. 200 pasażerów jechało pociągiem
  3. Detektyw Krzysztof R. oskarżony o poważne przestępstwo. Grozi mu kara pozbawienia wolności
  4. Współpracownik śmierdzi? One znały ten problem. Dzielą się swoimi rozwiązaniami
  5. TVN wydał oficjalne oświadczenie. Uwielbiany dziennikarz odchodzi ze stacji, Kinga Rusin zabrała głos
  6. TVN podał smutną wiadomość, Polacy pogrążają się w żałobie. Nie żyje Bronisław Piasecki

źródło: wprost.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl