Kinga Duda bardzo mocno pilnuje swojej prywatności. Podczas kampanii wyborczej swojego taty nie odezwała się ani razu, nie była także obecna na żadnym z wieców. Zmieniło się to dopiero podczas wieczoru wyborczego. Wiadomo na natomiast, że prezydentówna jest bardzo skupiona na swojej karierze i osiąga wspaniałe wyniki w nauce. O tym jak jest naprawdę, opowiedziała portalowi Onet koleżanka Kingi ze szkolnych lat.

Oczy wszystkich skierowały się na córkę prezydenta, kiedy ta w końcu pojawiła się na ostatnim wieczorze wyborczym swojego taty. Wiadomo, że Kinga Duda od zawsze wspaniale radziła sobie ze szkołą, a także że osiągnęła już ogromne sukcesy. Dlaczego jednak unika rozgłosu? Jaka jest naprawdę? Jej koleżanka wyjaśniła, jaka jest prezydentówna, gdy gasną flesze.

Jaka tak naprawdę jest Kinga Duda?

Kinga Duda od małego uczyła się wspaniale. Wychowała się w Krakowie i tam skończyła najlepsze Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza w Krakowie. Jego uczniowie słyną z uczestnictwa w najtrudniejszych olimpiadach. Jedna z absolwentek tej szkoły wspomina w rozmowie z Onetem:

– Kinga zawsze lubiła się uczyć.

Łatwość przyswajania naukowych treści zaprowadziła córkę prezydenta do równie prestiżowego I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Jedna z koleżanek z klasy wspomina młodą Dudównę:

-Była szarą myszką skupioną na nauce. Niczym specjalnie się nie wyróżniała. Ale zawsze była bardzo miła.

  1. Wzrost zakażeń w Zakopanem. Wszystko po pogrzebie znanej góralki, wśród gości Kayah i Karpiel-Bułecka
  2. Czy Łukasz Szumowski nagle odchodzi z Ministerstwa Zdrowia? Zadziwiające doniesienia obiegły media, wreszcie sam odpowiedział
  3. Na egzamin prawa jazdy założyła buty na koturnie. Śmiertelnie potrąciła instruktora

Kinga Duda: niezwykłe wyniki zawodowe i dystans do ojca

Studia ze Kinga kończy na Wydziale Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. W międzyczasie zdobywa doświadczenie na wielu stażach, a jeden z najważniejszych otrzymuje w Londynie. Naukę w szkole wyższej wspomina kolejna koleżanka:

-Niektórzy profesorowie traktowali ją ostrzej niż pozostałych studentów, chociaż byli też tacy, którzy woleli nie robić problemów córce prezydenta – wyjaśniła w rozmowie z Onetem. 

Kinga Duda zdecydowanie skupiła się na swoim rozwoju i karierze. Dlatego objaw zaangażowania, czyli przemówienie w trakcie wieczoru prezydenckiego, zaskoczyło wielu. Słowa wsparcia, jakimi obdarzyła tatę, były wzruszające, ale to, co powiedziała na temat równości i szacunku, było szeroko komentowane. Głównie dlatego, że były to słowa zgoła przeciwstawne do polityki, jaką prowadził w trakcie kampanii Andrzej Duda. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

KINGA DUDA
Fot. Piotr Molecki/East News

Wystąpienie córki prezydenta zaskoczyło wszystkich.

Kinga Duda
Fot. Jakub Kaminski/East News

Prezydentówna unika rozgłosu medialnego. Niewiele też wiadomo o jej życiu prywatnym. Koleżanki wspominają ją jako miłą i zrównoważoną osobę.

kinga duda
24.05.2015 Warszawa Wybory prezydenckie II tura Wieczor wyborczy Andrzeja Dudy N/z corka Kinga Duda fot Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Mimo wygranej Andrzeja Dudy w 2015 roku jego córka nie przeprowadziła się do pałacu prezydenckiego. Chciała poświęcić się studiom, które miała w Krakowie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kotlety mielone po szwedzku są bezkonkurencyjne. Polacy je pokochają, dzięki kultowym składnikom
  2. Wiemy, co dalej z maseczkami. Łukasz Szumowski powiedział wszystko
  3. Ilona Łepkowska zrugana za krytykę Małgorzaty Trzaskowskiej. Oberwało się Agacie Dudzie
  4. Syn Małgorzaty Rozenek nie miał mieć na imię Henryk, nie zgadniecie. Gwiazda w ostatniej chwili się rozmyśliła
  5. Katarzyna Warnke skomentowała słowa Kingi Dudy. Nie zostawiła na niej suchej nitki
  6. Piotr Gąsowski w żałobie. Śmiertelna choroba nie dała za wygraną

Źródło: onet.pl


 

Poprzedni artykułJak pielęgnować skórę po 30 roku życia?
Następny artykułMagda Gessler nabija się z Andrzeja Dudy. Pokazała jedno zdjęcie, fani podzieleni: „Ciągle te drwiny, kpiny i jazda po innych”
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.