Niedawno cała Polska dowiedziała się, że Kinga Duda po około 6 miesiącach pracy w Pałacu Prezydenckim zrezygnowała z niej. Mimo tego, że prawdopodobnie wszystko szło zgodnie z planem i zarówno Kinga, jak i jej współpracownicy byli zadowoleni, to jednak ten etap w życiu córki prezydenta został już zamknięty. Jednak Kinga Duda ma wiele powodów do radości.

Informator portalu se.pl, ujawnił, że 25-latka będzie kontynuowała karierę prawniczą. Co więcej, Kinga może liczyć na wsparcie stryja prezydenta, który wszem wobec ogłosił, że trzyma za nią kciuki i życzy jej wszystkiego, co najlepsze na nowej drodze życia. 

Kinga Duda ma powody do radości 

Kinga Duda mimo młodego wieku pod kątem zawodowym rozwija się w zawrotnym tempie. Córka prezydenta ma za sobą pracę w Londynie, a po powrocie z Wielkiej Brytanii niemalże od razu zaczęła pełnić funkcję doradczyni w Pałacu Prezydenckim. 

Jednak wygląda na to, że i ten etap w jej życiu został zakończony. Niedawno do mediów dotarła informacja, że Kinga Duda już nie będzie pełniła tej funkcji i rozpoczyna nowy rozdział. 

Co więcej, informator portalu Super Express ujawnił, że:

– To będzie kontynuacja kariery prawniczej, Kinga jest ambitną dziewczyną i jak coś robi to daje z siebie wszystko 

Jeszcze nie wiadomo, czym konkretnie będzie zajmowała się Kinga Duda, jednak już jest pewne, że może liczyć na wsparcie stryja prezydenta, który ogłosił, że trzyma za nią kciuki. 

– Życzę Kindze wszystkiego najlepszego na nowej drodze, trzymam za nią kciuki! – powiedział Antoni Duda, jak podaje se.pl

Kinga Duda: wiek, wykształcenie, praca

Kinga Duda urodziła się 21 listopada 1995 roku w Krakowie. W tym mieście także dorastała, aż do momentu ukończenia studiów, które realizowała na Uniwersytecie Jagielońskim. 

Właśnie na tej uczelni podjęła studia nad niełatwym kierunkiem, jakim jest prawo. Wcześniej, jako młodsza uczennica równie dobrze radziła sobie w szkolnych murach, o czym świadczą słowa dyrektorki Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza: 

Była znakomitą uczennicą, świetna dziewczyna. Była bardzo lubiana i myślę, że źle jej w naszym gimnazjum nie było. A jej rodzice to bardzo sympatyczni ludzie – zdradziła dyrektorka placówki w rozmowie z portalem naTemat.pl.

Jak widać, Kinga Duda nie zamierza zwalniać i wciąż pnie się w górę po kolejnych szczeblach swojej kariery, życzymy jej wszystkie dobrego w kolejnym etapie życia. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: natemat.pl, se.pl, wikipedia.org 

 

Poprzedni artykułPoznajecie dziewczynkę ze zdjęcia? To Małgorzata Kożuchowska
Następny artykułPo prawie 2 tyg chcieli odłączyć ją od aparatury. Wtedy 45-latka obudziła się
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.