Kinga Duda odniosła ogromny sukces! Jedyna córka pary prezydenckiej udowodniła, że czeka ją obiecująca kariera i świetlana przyszłość. Rodzice mogą być z niej dumni. Co zrobiła? Będziecie pod wielkim wrażeniem!

Od początku kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy wielkie zainteresowanie zarówno zwolenników, jak i przeciwników obecnego prezydenta wzbudza jego córka. Kinga Duda, jedyne dziecko Andrzeja i Agaty, to studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przedstawiciele najstarszej uczelni w kraju właśnie ogłosili, że Pierwsza Córka dokonała czegoś niezwykłego. Na ten sukces pracowała przez wiele lat i zawdzięcza go wyłącznie własnej inteligencji i wytężonej pracy. Kibicuje jej cała Polska!

Co zrobiła Kinga Duda?

Kinga Duda została wytypowana do udziału w 26. edycji Vis Moot. To międzynarodowy konkurs prawniczy, który od lat cieszy się wielkim prestiżem i uznaniem wśród uczelni na całym świecie. 

Informacja o sukcesie 24-latki pojawiła się na oficjalnej stronie  Uniwersytetu Jagiellońskiego na Facebooku:

– Uniwersytet Jagielloński z dumą prezentuje swój zespół na 26. Vis Moot! Obecnie zespół przygotowuje się do rund ustnych i Pre-Moots. Mamy kilka z nich przed sobą, więc bądźcie czujni!

Konkurs odbędzie się w Wiedniu. Jego uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą zagadnień dotyczących międzynarodowego arbitrażu gospodarczego i handlowego. Konkursowicze zostali wyłonieni z ponad 300 uniwersytetów w 60 państwach. Co ciekawe, to już drugi raz, kiedy do tego zadania została wytypowana Kinga Duda. 

Kinga Duda od początku udowadnia, że nauka jest dla niej priorytetem. Kiedy Andrzej Duda objął fotel prezydenta Polski i razem z żoną wyjechał do Warszawy, młoda kobieta zdecydowała się pozostać w rodzinnym Krakowie. Zamiast brylować podczas spotkań z przedstawicielami innych państw, przesiaduje w bibliotekach, uczęszcza na wykłady i pilnie studiuje.

Chociaż prawdopodobnie przeniesienie się Kingi np. na Uniwersytet Warszawski nie stanowiłoby większego problemu, najwyraźniej uznała, że krakowska uczelnia bardziej jej odpowiada. Na decyzję młodej kobiety mógł także wpłynąć fakt, że absolwentem najstarszego uniwersytetu w kraju jest Andrzej Duda. Chociaż rodzice nie wtrącali się w decyzję córki odnośnie do wyboru studiów, najwyraźniej odziedziczyła po tacie zainteresowania. 

Życzymy Kindze Dudzie powodzenia! 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kinga duda
screen z youtube.com

Kinga Duda odniosła spektakularny sukces. Jaki?

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułWłosy Omeny Mensah zachwycają w każdym wydaniu. Są piękne
Następny artykułCo warto mieć w samochodzie? 6 rzeczy, które zmienią waszą codzienność
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.