Kinga Rusin: rodzina gwiazdy Dzień Dobry TVN ma piękną i patriotyczną historię. Dziadek dziennikarki brał udział w Powstaniu Warszawskim, gdzie dowodził jednym ze zgrupowań. To prawdziwy bohater, który poświęcił swoje życie dla rodziny i wolności stolicy. Rodzina prezenterki cudem ocalała z rzezi Woli.

Kinga Rusin: rodzina dziennikarki szczęśliwym trafem uniknęła rzezi na Woli podczas Powstania Warszawskiego. Dziadek prezenterki był wojskowym, który poświęcił swoje życie, aby ochronić rodzinę i walczyć o wolność Warszawy. Historia rodzinna Kingi Rusin jest poruszająca.

Kinga Rusin: rodzina gwiazdy uniknęła śmierci

Kinga Rusin ma bardzo ciekawą rodzinną historię. Mało kto wie, że dziadek dziennikarki walczył w Powstaniu Warszawskim i oddał życie, aby ochronić swoją rodzinę i walczyć o wolność dla Warszawy. Dziadkiem Kingi Rusin był Stefan Czyżewski, który podczas wojny z żoną Reginą i dwójką dzieci mieszkał na warszawskiej Woli, na rogu Żytniej i Okopowej, gdzie podczas Powstania stracono ponad 65 tysięcy cywili.

Stefan Czyżewski był wojskowym, który doskonale był świadom zagrożenia, toteż jeszcze przed Powstaniem wywiózł swoją rodzinę do Pruszkowa. Wujek dziennikarki, Bogdan Czyżewski na łamach Dobrego Tygodnia wspominał zmarłego ojca.

– Wywożąc nas tuż przed Powstaniem do Pruszkowa, ojciec nas uratował. Był wojskowym dobrze wiedział, jaka jest sytuacja. Ale poszedł walczyć. Wcześniej zawiózł żonę z trójką dzieci pod Warszawę do rodziny. Mógł zostać z nami, wtedy by się uratował– wyznał w rozmowie z Dobrym Tygodniem.

Kinga Rusin o Powstaniu Warszawskim

Coroczne obchody rocznicy Powstania Warszawskiego poruszają Polaków, jednak często jest również tematem politycznych sporów. Polscy politycy bardzo chętnie wykorzystują Powstanie Warszawskie, w swoich kampaniach wyborczych, co zdecydowanie oburza, córkę powstańca– Kingę Rusin. Podczas jednej z ostatnich rocznic dziennikarka w mocnych słowach odniosła się do upolitycznienia pamięci po Powstaniu Warszawskim.

– Zamieszanie i awantury wokół obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego budzą mój niesmak i sprzeciw. Bohaterom tych dni należy się szacunek i podziw. Oddajmy im cześć w ciszy i zadumie, nie krzyczmy nad ich grobami, nie łączmy współczesnej polityki z ich bohaterską śmiercią. Apeluję o to, jako wnuczka Powstańca, który oddał życie za miasto, które kochał….- napisała na swoim Facebooku dziennikarka.

Kinga Rusin kultywuje pamięć po tragicznie zmarłych bliskich. Wiedzieliście, że jej dziadek walczył w Powstaniu Warszawskim?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kinga Rusin: rodzina
instagram.com/kingarusin

Kinga Rusin: rodzina gwiazdy ma bogatą, patriotyczną historię.