Kinga Rusin: wykształcenie, które postanowiła zdobyć dziennikarka, nie zapowiadało, że w przyszłości zajmie się pracą w mediach. Skończyła zaskakujący kierunek. Gdzie studiowała? Jest absolwentką bardzo szanowanej uczelni.

Nie bez powodu Kinga Rusin jest jedną z największych gwiazd stacji TVN. Bardzo ciężko pracowała na swój sukces, rok po roku budując zaufanie widzów i przełożonych. Dziś może cieszyć się bajecznymi zarobkami oraz milionami fanów, ale największą wartość stanowią dla niej bliscy. Czy córki pójdą w ślady dziennikarki? Kinga Rusin: wykształcenie dziennikarki dla wielu będzie zaskoczeniem. Studiowała kierunek, o który nigdy byście jej nie podejrzewali!

Co studiowała Kinga Rusin?

Kinga Rusin jest absolwentką italianistyki, zwanej inaczej filologią włoską, na Uniwersytecie Warszawskim. To kierunek, na którym studenci poznają włoski język oraz kulturę. Absolwenci najczęściej podejmują pracę w charakterze nauczyciela lub tłumacza. 

Kinga Rusin: wykształcenie dziennikarki zaskakuje

Historia kariery Rusin jest najlepszym przykładem na to, że nie trzeba koniecznie ukończyć dziennikarstwa, aby zrobić spektakularną karierę w mediach. Wydaje się, że gwiazda TVN bardzo wcześniej zdecydowała, co zamierza robić w życiu. Już na trzecim roku italianistyki młodziutka studentka zgłosiła się do udziału w przesłuchaniach do Telewizji Polskiej. Zaledwie rok później zaczęła pracę w TVP Program – właśnie w charakterze tłumaczki. 

Pracodawcy szybko odkryli, że młoda kobieta jest niezwykle utalentowana i pracowita. Szybko awansowała i z tłumaczki stała się prezenterką oprawy dnia. 

Co studiują Pola i Iga Lis?

Kinga Rusin wpoiła zamiłowanie do zdobywania wiedzy swoim dwóm córkom. Pola i Iga Lis doceniają wagę wykształcenia, o czym najlepiej świadczy fakt, na jakie kierunki studiów się zdecydowały. 

Starsza z dziewcząt, czyli Pola Lis, na początku zdecydowała się podjąć studia w Stanach Zjednoczonych na elitarnym St. John’s University. Planowała, że w przyszłości pójdzie w ślady rodziców i zostanie dziennikarką sportową. Ostatecznie młoda kobieta zdecydowała się złożyć papiery na stosunki międzynarodowe. Wybrała te samą uczelnię, co jej mama, czyli Uniwersytet Warszawski.

Z kolei Iga w październiku 2018 roku została przyjęta na londyńską London School of Economics and Political Science. Studiuje historię oraz stosunki międzynarodowe. Wg portalu pomponik.pl wysokość rocznej opłaty za studia wynosi czterdzieści pięć tysięcy złotych

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kinga rusin: wykształcenie
fot. instagram.com @kingarusin

Kinga Rusin: wykształcenie dziennikarki jest zaskakujące. Nikt by się tego po niej nie spodziewał.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułDominika Gwit schudła ponad 50 kg. Zdjęcia PRZED i PO robią ogromne wrażenie
Następny artykułZnamy płeć dziecka Ewy Farnej! Gwiazda publikowała nowe zdjęcie i wzruszające słowa
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.