Kino to coś więcej niż wygodne fotele i ogromny ekran. Okazuje się, że sala kinowa skrywa przed nami mroczne tajemnice, o których nie mamy zielonego pojęcia. Poznaj 6 rzeczy, których prawdopodobnie nikt z nas nie mógłby się spodziewać. Ostrzegamy, że po ich poznaniu dwa razy przemyślisz, zanim po raz kolejny udasz się na seans.

Kino to jedno z tych miejsc, które od dawien dawna wywołuje skrajne emocje. O ile jedni są fanatykami wielkiego ekranu, a oglądanie kolejnych premier mogłoby dla nich trwać w nieskończoność, tak inni na samo słowo kino dostają gęsiej skórki. Chrupanie popcornu, dźwięki otwieranych puszek i nieustanne rozmowy to tylko nieliczne przykłady, które powstrzymują ich przed nadmiernymi wizytami w kinie. Okazuje się, że sala kinowa przepełniona jest tajemnicami. Poznaj 6 z nich!

Kino: jakie tajemnica skrywa sala kinowa?

1. Aromatyczny zapach popcornu

Co czujesz zaraz po przekroczeniu progu kina? Odpowiedź brzmi… popcorn? To nie jest przypadek! Właściciele kin dokładają wszelkich starań, aby kinomaniacy nie mogli mu się oprzeć. To właśnie dlatego ulepszają je licznymi aromatami, które pobudzą nasze kubki smakowe. Maślane, bekonowe czy karmelowe to klasyka gatunku. W przypadku, gdy decydujesz się na zwykły, słony popcorn możesz mieć pewność, że smażony był na specjalnym oleju.

2. Cena przekąsek

Aromatyczny zapach popcornu czy nachosów to nie jedyna rzecz, która dosłownie zwala z nóg. Wielu z nas nie przywiązuje do tego zbytniej wagi, ale cena popcornu często przewyższa cenę biletu. Wartość ziarenek kukurydzy, którą dostaniemy na miejscu, przybliżona jest do obiadu w niedrogiej restauracji!

3. Niekoniecznie świeży popcorn

Do jednych z głównych zadań pracowników i obsługi kina należy sprzątanie resztek pozostałych po ostatnim seansie danego dnia. Legendy głoszą, że pozostały popcorn nazajutrz często dodawany jest do świeżych i ciepłych ziarenek tak, by klient niczego nie zauważył.

  1. Anna Mucha popłakała się w „Dance dance dance”. Aktorka miała wyjątkowy powód
  2. Polacy masowo popełniają największy błąd podczas gotowania rosołu. Właśnie dlatego nie ma idealnego smaku
  3. Michał Szpak pokazał najnowsze zdjęcie swojej twarzy. Artysta miał operację plastyczną?

Tajemnice kina

4. Lepka podłoga

Mimo że obsługa po każdym seansie ma obowiązek sprzątnięcia sali, niekiedy najzwyczajniej w świecie brakuje im na to czasu. To właśnie dlatego niejednokrotnie decydują się, aby zamieść resztki pod fotele, a podłoga jest lepka.

5. Uchwyt na kubki

Niewiele z nas zdaje sobie z tego sprawę, ale uchwyty na kubki z napojami zamontowane zostały dopiero w 1981 roku. Decyzję tę spowodowało pragnienie, na które narzekali miłośnicy popcornu i słonych przekąsek.

6. Głośne dźwięki i efekty specjalne

Wiele kin ignoruje wymagania na temat limitów głośności filmów puszczanych na wielkich ekranie. Filmy przepełnione głośnymi wybuchami i strzelaninami mogą uszkodzić słuch.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kino
unsplash.com @kilyan_s

Kino skrywa w sobie masę tajemnic.

Kino
unsplash.com @jakehills

Sala kinowa przepełniona jest tajemnicami.

Kino
unsplash.com @ewitsoe

Niektóre z nich mocno cię zaskoczą.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Papież Franciszek ma problemy ze zdrowiem. Musiał ograniczyć pełnienie swojej posługi
  2. Jest oświadczenie Suntago Park of Poland. Odpowiedzieli na liczne skargi turystów
  3. Dagmara Kaźmierska jest bardzo szczęśliwa. Plotki o ciąży w „Królowych życia” potwierdziły się
  4. Dziewczyna schudła 50 kg i została Miss. Jej metamorfoza jest spektakularna
  5. Ile pies jest w ciąży? Najważniejsze informacje, które mogą zaskoczyć największych psiarzy
  6. Magda Gessler nie wytrzymała. W rozpaczy po śmierci Królikowskiego apeluje do Polaków o 1 rzecz

Źródło: webniusy.com

Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.