Kino bądź teatr pozostaną zamknięte prawdopodobnie jeszcze przez co najmniej kilka tygodni, dowiedzieliśmy się z rozmowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotra Glińskiego, z Programem Trzecim Polskiego Radia. W etapach odmrażania gospodarki jest to wstępnie przewidziane na „etap czwarty”.

Choć kino lub teatr marzą się już nie jednemu, w najbliższym czasie otwarcie tych placówek raczej nie będzie możliwe. Minister kultury i dziedzictwa narodowego rozwiał nasze wątpliwości.

Otwarcie kin i teatrów

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jasno zaznaczył, że na otwarcie kin i teatrów możemy jeszcze poczekać. Jak powiedział w rozmowie z programem:

– Na razie nie możemy o tym myśleć w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych – cytat za portalem fakty.interia.pl.

Zdaniem szefa resortu sytuacja w Polsce, choć lepsza niż w innych krajach europejskich, wciąż jest poważna, a wszelkiego rodzaju zgromadzenia są niezwykle niebezpieczne, bo narażają nas na większe rozprzestrzenianie się koronawirusa.

  1. Nikt nie zgłosił się po pieniądze. Przepadła ogromna wygrana
  2. Marta Kaczyńska przekazała bardzo ważną wiadomość. Chodzi o ciążę, od teraz wiele się zmieni w życiu każdej Polki
  3. Będą bony turystyczne 1000 plus? Wiceminister rozwoju prezentuje nowy projekt

Kino, teatr – czy to się będzie opłacać?

Podobno minister kultury zapewnił, że trwa przygotowywanie kolejnych wytycznych dla instytucji kultury. Otwarcie pewnych placówek w reżimie sanitarnym może się jednak okazać mało korzystne.

– Same na przykład kina twierdzą, że muszą się przygotowywać bardzo długo do otwarcia, a poza tym takie otwarcie częściowe może po prostu z punktu widzenia biznesowego być nieopłacalne – cytujemy za portalem fakty.interia.pl wypowiedź Piotra Glińskiego w wywiadzie.

Niestety na szczegóły musimy zatem jeszcze poczekać. A kiedy zostanie wdrożony trzeci etap odmrażania gospodarki, a co za tym idzie – nastąpi otwarcie m.in. salonów fryzjerskich? Niezbędne informacje przedstawiamy tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

teatr
fot. pixabay.con/skeeze

Otwarcie kin i teatrów jest przewidziane w etapie czwartym.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Porażające, wszedł na 260-metrowy dźwig bo chciał zrobić zdjęcie. Teraz może trafić za kratki
  2. Niewiarygodne odkrycie w Dolinie Śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temu
  3. Ikea wycofuje popularny produkt. Sieć zaleca natychmiastowe zaprzestanie korzystania, może zagrażać zdrowiu
  4. Na zwykłych zakupach teraz wydamy jeszcze więcej. Znów drożeją dwa podstawowe produkty, nie do pomyślenia
  5. Widziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Spowodował śmierć dwóch osób i uciekł z miejsca zdarzenia
  6. Bardzo niepokojące informacje od ministra Szumowskiego. Chodzi o szczyt epidemii

źródło: fakty.interia.pl

Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.