Kłamstwo ma krótkie nogi i choć niektórzy mogą sądzić, że opanowali tę sztukę do perfekcji, istnieje pięć oznak, które zawsze zdradzą nieszczere zamiary naszego rozmówcy. Czasami warto dokładnie się przypatrzeć, by nie dać się oszukać. Okazuje się, że nad tymi kilkoma odruchami nikt nie jest w stanie zapanować.
 
Mówi się, że kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na jaw. Jednak by uniknąć przykrości, warto, byśmy już wcześniej rozszyfrowali zamiary naszego rozmówcy. Okazuje się, że istnieje 5 rzeczy, które zawsze robi ktoś, kto nie jest z nami w stu procentach szczery. 
 
 
Jak rozpoznać kłamstwo?
 
Kłamstwo rozpoznamy, jeżeli dokładnie przyjrzymy się naszemu rozmówcy. Okazuje się, że wszyscy oszuści robią 5 rzeczy
 
1. Suche gardło 
 
Suche gardło to wynik stresu. Jeżeli więc twój rozmówca głośno przełyka ślinę lub wyjątkowo często bierze łyk wody, uważaj. Wszystko wskazuje na to, że nie jest z tobą do końca szczery. 
 
 
2. Unikanie kontaktu wzrokowego
 
Kontakt wzrokowy może peszyć, jednak kłamcy wyjątkowo często unikają kontaktu wzrokowego. Jeżeli twój rozmówca ucieka wzrokiem, i to w dodatku w stronę drzwi, możesz być pewna, że masz styczność z oszustem, który tylko marzy o ucieczce z niewygodnej sytuacji. 
 
3. Tiki
 
Stukanie palcami o blat, własną nogę, strzelanie palcami lub ściskanie dłoni – uwaga, ktoś tu kłamie. Takie tiki świadczą o nerwowej atmosferze i niewygodnej sytuacji. 

4. Ułożenie stóp

Paradoksalnie, kłamstwo ma krótkie nogi i to właśnie po ułożeniu nóg, a dokładniej stóp, możemy je rozpoznać. Jak się okazuje, kierowanie stóp i ciała w stronę drzwi to szykowanie się do ucieczki, co powinno dać nam do myślenia. 

5. Dotykanie szyi

Dotykanie szyi działa na nas kojąco, ponieważ jest to jedna z najbardziej wrażliwych części ciała. Jeżeli więc to tam wędrują ręce naszego rozmówcy, świadczy to o stresującej sytuacji, którą może być dopiero co wypowiedziane kłamstwo.

ZOBACZ ZDJĘCIE:
 
kłamstwo
Fot. Eric Muhr, Unsplash

Kłamstwo ma krótkie nogi, jednak dzięki tym 5 wskazówkom szybciej odkryjemy, kiedy ktoś jest wobec nas nieszczery.

ZOBACZ TEŻ:

źródło: popularne.pl

 

 

Poprzedni artykułMałgorzata Rozenek zrobiła test na koronawirusa. W końcu otrzymała wyniki, wszyscy wstrzymali oddech
Następny artykułPo latach założyła swoją suknię ślubną. Reakcja męża rozkłada na łopatki, wszystko się nagrało
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.