Klan: Anna Powierza opowiedziała o cierpieniu po stracie ukochanej mamy. Kobieta zmarła na raka pod koniec 2018 roku. Jej śmierć była ciosem dla córki, która długo nie potrafiła dość do siebie: Zderzenie ze sprawami ostatecznymi było jak zderzenie z tirem. Niewiele ze mnie zostało — powiedziała dla gazety Świat i ludzie

Klan: aktorka znana z serialu przeżyła prawdziwą tragedię. Gdy dowiedziała się o chorobie mamy, wierzyła, że kobiecie uda się powrócić do zdrowia. Niestety, po kilkunastu miesiącach ulgi przyszła prawdziwa rozpacz. Jak Anna Powierza poradziła sobie ze śmiercią najbliższej osoby?

Klan: Anna Powierza opowiedziała o śmierci mamy

Anna Powierza w rozmowie z tygodnikiem Świat i ludzie opowiedziała o chorobie i śmierci mamy. Przyznała, że nie wie, czy kiedykolwiek pogodzi się z odejściem ukochanej osoby. Mama była jej najlepszą przyjaciółką, powierniczką trosk i radości. Gdy dowiedziała się, że w jej piersi wykryto guzek, nie chciała myśleć o najgorszym. Żyła nadzieją, że mamie uda się wygrać z chorobą. Po operacji razem z całą rodziną odetchnęła z ulgą. 

Niestety, rok później nastąpił ostry nawrót choroby z przerzutami do kości i innych narządów. Mimo to aktorka wciąż wierzyła, że mamie uda się wyzdrowieć. Los jednak chciał inaczej. Anna Powierza przyznała, że jej kilkuletnia córka zniosła pogrzeb lepiej od niej samej. Zdradziła, że do tej pory nie uporządkowała rzeczy mamy, nie tylko ze względu na czas, ale też z powodu długiego przepracowywania straty.

Rak piersi w Polsce

Mama Anny Powierzy sama wykryła guzek i natychmiast zgłosiła się do specjalistów. Niestety, w wielu przypadkach kobiety długo nie zdają sobie sprawy, że są chore. W ciągu ostatnich trzech dekad zachorowalność na nowotwory złośliwe piersi wzrosła dwukrotnie. Odpowiednia profilaktyka pozwoli wykryć chorobę w początkowej fazie i podjąć odpowiednie leczenie.

Choć obecnie rak piersi w Polsce wykrywany jest wcześniej niż jeszcze kilkanaście lat temu, to wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest samobadanie piersi, wizyty u ginekologa i wykonywanie mammografii. Kobiety w wieku 50-69 lat, co dwa lata powinny poddawać się bezpłatnym badaniom mammograficznym. Pamiętajmy, że wykrycie choroby na wczesnym etapie daje najlepsze rokowania.

ZOBACZ ZDJĘCIA ANNY POWIERZY:

KLAN
instagram.com/aniapowierza

Anna Powierza opowiedziała, co czuje po śmierci mamy.

KLAN
instagram.com/aniapowierza

Aktorka serialu Klan z trudem poradziła sobie po śmieci ukochanej osoby.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Olivia Newton-John znów choruje. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”
  2. Gwiazda „Top Model” wzięła ślub! Znajomi pary wrzucili do sieci zdjęcie
  3. Jan Englert rywalizował z innym aktorem o serce Beaty Ścibakówny! O tym mówiła cała Polska
  4. 39-letnia Marta Kaczyńska publicznie karmi syna piersią na plaży. Ile lat ma dziecko?
  5. Nie poszła na ślub siostry. Powód powala

Źródła: Ludzie i świat, pomponik.pl, onkologia.org.pl

Poprzedni artykułKot wybrał sobie nietypowe miejsce na zabawę. Położył się na… trenie sukni panny młodej
Następny artykuł44-letni Leonardo DiCaprio przyłapany na wakacjach w towarzystwie nowej partnerki. Ma 22 lata
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.