Jednemu z mieszkańców górnośląskiego Jastrzębia-Zdroju grożą wyjątkowo poważne konsekwencje prawne. Wszystko w związku z próbą oszustwa, której dopuścił się w lokalnym sklepie. Za wprowadzenie do obrotu nielegalnego banknotu grozi mu nawet kara kilku lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Czy było warto?

Więzienie za podrobione pieniądze

Miejscową policję poinformowała o zdarzeniu kasjerka, przeliczająca kasę po zakończeniu zmiany. Zawiadomiła, że ujawniła w kasetce podrobiony banknot 50-złotowy. Z pozoru wyglądał jak oryginalny, jednak po przyjrzeniu się mu bliżej z łatwością można było dostrzec napis, wskazujący, że nie jest to środek płatniczy, a jedynie odpowiednio zadrukowany kawałek papieru, bez większej wartości.

Kobieta wskazała, że otrzymała 50 złotych od mężczyzny, który zrobił w jej sklepie zakupy, a następnie pospiesznie się oddalił. Policjanci rozpoczęli poszukiwania, jednak po pewnym czasie otrzymali kolejny telefon od kasjerki – zawiadamiała ona, że mężczyzna ponownie pojawił się na miejscu.

Po rozpoznaniu 35-latek został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzut oszustwa, za który grozi kara… aż 8 lat więzienia. W jego domu odnaleziono również wagę elektroniczną i narkotyki, co może skutkować dodatkową karą 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystko za cenę 50 złotych.

Zdjęcia z interwencji zamieściła w sieci śląska policja.

pieniądze
fot. Śląska Policja

Źródło: info112.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. W kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych

Wydawca i redaktor sekcji Lifestyle. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl