Lelum.pl

Fot.: screen z film „Rabbithole”

Kłótnie w związku o byle co. Świadczą o kilku rzeczach

18 Grudnia 2018

Autor tekstu:

Monika Jeleniak

Kłótnie w związku o byle co – czemu muszą być rutyną w twoim związku? Ostatnio przyłapałaś się na tym, że ty i twój chłopak jesteście w stanie namiętnie się… kłócić przez kilka godzin o niewytarty kurz na łazienkowej półce? Zobacz, co mamy w tej kwestii do powiedzenia!

Kłótnie w związku o byle co – czemu muszą być rutyną w twoim związku? Ostatnio przyłapałaś się na tym, że ty i twój chłopak jesteście w stanie namiętnie się… kłócić przez kilka godzin o niewytarty kurz na łazienkowej półce? Zobacz, co mamy w tej kwestii do powiedzenia!

Kłótnie w związku o byle co mogą być oznaką dwóch rzeczy: albo twoje uosobienie nie koresponduje z drugą osobą, albo to właśnie ona jest całym kłopotem tego tandemu. Zobacz, jakie diagnozy i prognozy wypisaliśmy dla uzdrowienia tych relacji!

Co oznaczają częste kłótnie w związku?

Często kłótnie w związku przede wszystkim świadczą o fakcie, że dawno nie rozmawialiście ze sobą na poważnie. Relacja oparta o brak dialogu między stronami wymaga natychmiastowej poprawy. Pamiętaj jednak, że cały proces przegadania myśli, opinii i komentarzy, który do tej pory był konsekwentnie tłumiony zarówno przez jedną, jak i drugą stronę to nie jednodniowa odbudowa zamku z kruchego piasku.

Żeby ponownie sobie zaufać, musicie wyznaczać sobie rytuały rozmów na przykład o 20, po powrocie z pracy, kiedy obydwoje dysponujecie chwilą czasu. Mają one służyć zgromadzonemu przez cały dzień napięciu i traktuj je jako terapia oczyszczająca duszę, jeżeli zejdzie na wasze ulubione tematy!

Kłótnie w związku co robić?

Prawdopodobnie nawet najlepsze pary mają do czynienia z napięciami, dlatego traktowałybyśmy to pytanie jako niemalże rację stanu. Kłótnie to nie tylko domena związku dwojga zakochanych w sobie ludzi, którzy mają inny punkt widzenia na konkretną sprawę. Są także obecne w rodzinnych relacjach, występują w korporacjach, a tym bardziej możemy je odnaleźć w polityce i publicystyce.

Świat bez szeroko pojętego ścierania się interesów byłby bardzo nudny! Dlatego polecamy nie za bardzo przejmować się chwilowym kryzysem!

Tu płynnie przechodzimy do kolejnego pytania, które brzmi: czy kłótnie w związku są potrzebne? Czy skoro potwierdzamy ich nierozerwalność z relacją, to czy muszą odbywać się co drugi dzień?

Odpowiedz zależy od naszych własnych doświadczeń na tej płaszczyźnie, dlatego możemy powiedzieć, że zbyt często prowadzone awantury nie są wynikiem dobrego i zdrowego związku. Szczególnie w przypadku błahych tematów w stylu ścierania kurzu czy klasycznego przykładu wyrzucania śmieci.

Jeżeli twoja normalność sprowadza się właśnie do podejmowania walki w tych kwestiach, powinnaś najpierw zastanowić się nad swoim, a następnie partnera zachowaniem. Może to wynikać z przemęczenia i dla oczyszczenia atmosfery wystarczy zrobić sobie dwa dni wolnego na Mazurach, by przy rozpalonym kominku móc na nowo przypomnieć sobie o dawnych czasach, w których żyliście w dostatku i miłości .

Gdy jednak zdajesz sobie sprawę, że nie dolega ci nic z rodzaju fizycznego osłabienia, to tu mogą pojawić się pierwsze trudności, z którymi będziesz już musiała, z naszą pomocą, sobie poradzić!

Kłótnie w związku jak sobie radzić?

Zgodnie z naszymi podpowiedziami, zrób sobie na dobry początek ulubioną herbatę, rozsiądź się wygodnie w fotelu i zrób mały kwestionariusz osobowy na temat domniemanych przyczyn kłótni w związku. Twój wynik raczej wskazuje na długotrwałą niezgodność dusz? Czas coś z tym zrobić!

Przypomnij sobie, dlaczego jesteście razem. Czym zaimponował ci Marek? Co zrobiłaś dla niego, że przez pierwszy tydzień świeżej znajomości przesyłał ci codziennie kwiaty? Twój związek, niewątpliwie oparty na miłości, zaczął jednak bardziej przypominać tę szarą prozę życia, z której się śmiałaś na początku znajomości ze swoim Romeo. Kiedy ostatnio zrobiłaś coś romantycznego?

Słyszymy ciszę po drugiej stronie ekranu, zatem wniosek jest prosty- musisz coś z tym zrobić! Może sekret tkwi w dobrze przyrządzonej kolacji ze świecami? Spacer o północy po starówce waszego ulubionego miasta? Albo zwykły masaż, dający podstawę ku miło spędzonej nocy? Cokolwiek byśmy nie wymieniły, jedna rzecz musi pozostać ta sama- pomysł ma być od serca i zgodny z twoim (waszym) stylem.

Też chciałybyśmy wiedzieć! Niestety, jest to wiedza tajemna, której raczej nikt nie posiada. Ratując się autopsją, stwierdzamy, że obydwa czynniki wpływają na siebie dosyć regularnie i nie mogłyby bez siebie istnieć. To się nazywa idealny związek! Idąc za słowami specjalistów z zakresu psychiatrii można rzec, że kłótnie dodają pikanterii do relacji, nie koniecznie umniejszając przy tym samej miłości.

Z kolei jak naprawić kłótnie w związku o byle co, które jedynie doprowadziły cię do płaczu i nie miały nic wspólnego z ukrytym romantyzmem? Wszystko zależy od sytuacji i twojego partnera. Ty możesz sobie dać najwyżej czas na uspokojenie się i oczekiwanie na przeprosiny. Druga strona musi w tym przypadku wykazać się inicjatywą.

Kłótnie w związku jak rozmawiać z kobietą?

Ten akapit dedykujemy wszystkim panom, którzy regularnie wchodzą na nasz portal, w celu znalezienia inspiracji na dowolny temat. Skąd w ogóle pomysł na takie pytanie? Otóż już dawno udowodniono naukowo, że kobiety są bardziej emocjonalnymi jednostkami, dlatego też silniej mogą odczuwać, chociażby kłótnie w związku. Powinieneś mieć to na uwadze przy kolejnych rozlanych łzach swojej wybranki!

Jak sprawić, że kłótnie w związku pojawiają się rzadko? Warto zastanowić się nad swoim zachowaniem i dać upust wszystkim negatywnym myślom w postaci starej, dobrej rozmowy. Uwierz nam, że one potrafią załagodzić każdy ból. Oprócz tego polecamy również posiłkować się gestami w stylu przytulenia się do kobiety. Czuły pocałunek w policzek również powinien ją zadowolić.

Kłótnie w związku jak sobie radzić?

Jak z kolei poradzić sobie z notorycznymi napięciami, które doprowadzają niemalże do rozlewu krwi? Prawdopodobnie przy okazji tak radykalnego postępowania, nie będziesz już miała co do ratowania. Taka relacja jest często określana mianem toksycznej, właśnie ze względu na jej dziwny charakter. Teoretycznie, mamy tutaj do czynienia z jakąś namiastką uczucia, ponieważ wciąż jesteście razem.

Natomiast wciąż się dopytujesz, czy jest szansa na uratowanie tej więzi? Niestety, tutaj mamy złą wiadomość. Żeby taki związek mógł prosperować, będzie jednak potrzebna nić porozumienia w kwestii miłosnego uniesienia. Jeżeli obydwoje już dawno przestaliście się ze sobą dogadywać na tej płaszczyźnie, to związek nie ma co liczyć na trwanie. Być może warto spróbować z kimś innym?

Czy kłótnie w związku są normalne?

W tak zwaną normę wpisują się wszystkie nieporozumienia, które w większy sposób nie naruszają twojej przestrzeni prywatnej. Jeżeli taką w ogóle nie dysponujesz będąc w związku, to pora zastanowić się nad jego istotą w ogóle. Co oznacza kłótnia w związku, która oscyluje wokół byle czego, ale mimo wszystko rani twoje uczucia? Cóż, tutaj też nie sprawdzą się porady w stylu porozmawiaj z nim.

Oczywiście, zawsze, a nawet trzeba nawiązywać dialog , pytanie tylko, czy w takich sytuacjach nie jest na to za późno. Kolejną kwestią jest pytanie na temat waszej stabilizacji: czy jesteście w związku małżeńskim, czy figurujecie jako para.

W drugim przypadku łatwiej będzie sobie odpuścić dalsze kłótnie w związku na rzecz spokojnego trybu w pojedynkę. Natomiast w kwestii stanu małżeńskiego warto zastanowić się nad rozwodem i dobrymi powodami ku temu.

Tyle napisałyśmy o samym procesie kłótni, która mogłaby się wydawać czymś całkowicie normalnym. Co z tymi parami, którym w ogólnie nie zdarza się żadne spięcie? Czy w takim wypadku można mówić o zdrowej relacji? Oczywiście!

Jeżeli czytacie ten tekst z uśmiechem na ustach, ponieważ nie spotkało was nic, co mogłoby być równoznaczne ze słowem awantura, to możecie mówić o prawdziwym szczęściu ! Brak przepływu negatywnych emocji przez obie strony to niespotykana rzecz w dzisiejszych czasach- trudna do realizacji, ale, oczywiście, możliwa przy okazji dokonania odpowiednich wyborów.

Podsumowanie

Reasumując i jednocześnie odpowiadając na twoje pytanie, czy częste kłótnie w związku o byle co przytrafiają się różnym parom, odpowiadamy- tak, to domena całej ludzkości. Gorzej, jeżeli twoja relacja z mężem czy chłopakiem opiera się tylko i wyłącznie na notorycznym dogryzaniu sobie. Wtedy poważnie już trzeba się zastanowić nad rozstaniem.

Co oznaczają kłótnie w związku o byle co, jeżeli mają charakter, nazwijmy to, mniej formalny? Negatywnym emocjom trzeba od czasu do czasu trzeba dawać upust w formie kłótni.

Kłótnie w związku o byle co- ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kłótnie w związku o byle co

Kłótnie w związku o byle co- czemu tak niszczą relacje?

Kłótnie w związku o byle co

Kłótnie w związku o byle co potrafią dopowadzić do łez, szczególnie w kobiecym przypadku.

Kłótnie w związku o byle co

Kłótnie w związku o byle co są świetnym materiałem na scenariusz filmowy.

Kłótnie w związku o byle co

Kłótnie w związku o byle co są również świetnym pretekstem do głębszych dyskusji na temat zdrady.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Znaki zodiaku, które znajdą miłość w 2019! Zaleje ich fala miłości
  2. Te Znaki Zodiaku, to prawdziwi mistrzowie całowania! Są w tym NAJLEPSI
  3. Jak być szczęśliwym? 20 sprawdzonych sposobów

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Nie żyje ks. Maciej Gutmajer. Jego historię znają wszyscy Polacy
Czytaj więcej >

Nowości

Nagły komunikat ws. Jacka Jaworka. Prokurator wydał już wydał postanowienie
Czytaj więcej >

Nowości

Tak wygląda grób Kacpra Tekielego. Pojawił się na nim jeden przedmiot, pokazuje, jak bardzo kochał góry
Czytaj więcej >

Nowości

Przerwał milczenie ws. zaginionego małżeństwa. Porażające, co może im teraz grozić. Dlaczego są nieuchwytni?
Czytaj więcej >

Nowości

Najpierw Kacper Tekieli, a teraz on. Nie żyje kolejny alpinista, Luis Stitzinger
Czytaj więcej >

Nowości

Ludzie nie chcą mieszkać w kamienicy, w której dręczono Kamilka. "Mówią, że mamy krew na rękach"
Czytaj więcej >
Monika Jeleniak

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Nowości

Nowości

Wiktoria Wihan

Pracował w policji. Powiedział o poszukiwaniach zaginionego małżeństwa, mało kto wiedział, że tak to wygląda
Czytaj więcej >
Nowości

Michał Fitz

Nie żyje Jacky Oh, miała tylko 32 lata, osierociła trójkę dzieci. Przed śmiercią udała się w jedno miejsce
Czytaj więcej >
Nowości

Marcin Gałązka

Kajetan P. nie miał skrupułów, dopuścił się najgorszego. Wreszcie usłyszał wyrok
Czytaj więcej >
Nowości

Michał Fitz

Ostatni partner Ewy Demarczyk zobaczył jej grób i wpadł we wściekłość. Skandaliczne, co się tam pojawiło
Czytaj więcej >
Nowości

Marcin Gałązka

Wyszło na jaw, co właśnie dzieje się z Justyną Kowalczyk. Po śmierci męża zobaczyliśmy ją z synkiem
Czytaj więcej >
Nowości

Marcin Gałązka

Zaginione małżeństwo chciało pozbyć się dzieci? Porażające doniesienia o ich intencjach
Czytaj więcej >
Nowości

Wiktoria Wihan

Pracował w policji. Powiedział o poszukiwaniach zaginionego małżeństwa, mało kto wiedział, że tak to wygląda
Czytaj więcej >
Nowości

Michał Fitz

Nie żyje Jacky Oh, miała tylko 32 lata, osierociła trójkę dzieci. Przed śmiercią udała się w jedno miejsce
Czytaj więcej >
Nowości

Marcin Gałązka

Kajetan P. nie miał skrupułów, dopuścił się najgorszego. Wreszcie usłyszał wyrok
Czytaj więcej >
Nowości

Michał Fitz

Ostatni partner Ewy Demarczyk zobaczył jej grób i wpadł we wściekłość. Skandaliczne, co się tam pojawiło
Czytaj więcej >
Nowości

Marcin Gałązka

Wyszło na jaw, co właśnie dzieje się z Justyną Kowalczyk. Po śmierci męża zobaczyliśmy ją z synkiem
Czytaj więcej >
Nowości

Marcin Gałązka

Zaginione małżeństwo chciało pozbyć się dzieci? Porażające doniesienia o ich intencjach
Czytaj więcej >