Koala to wyjątkowe zwierzę. A ten w szczególności – to pierwszy przedstawiciel gatunku, który przyszedł na świat po pożarach w Australii! Narodziny tego słodziaka, to świetna wiadomość dla świata. Tym bardziej że jeszcze niedawno Australia walczyła z niszczącym żywiołem. Pożary zupełnie zdewastowały zalesione tereny, tym samym niszcząc środowisko życia wielu zwierząt. Żywioł doprowadził do pochłonięcia aż 1/3 populacji koali. Jak jednak widać, wszystko powoli wraca do normy. 

– Nasz pierwszy koala w tym sezonie wyskoczył z maminej kieszonki, żeby powiedzieć nam cześć! Opiekunowie nadali mu na imię Ash. Jest pierwszym misiem urodzonym po australijskich pożarach buszu w naszym parku i znakiem nadziei dla przyszłości zwierząt w kraju – czytaliśmy na kocie Facebook Australian Reptile Park koło Sydney.

Prawda, że uroczy?

koala
fot. instagram.com/australianreptilepark

To naprawdę świetna nowina! Czyż to nieprawdziwy słodziak?

Poprzedni artykułMałgorzata Trzaskowska przekazała przełomową decyzję. Będzie ciosem dla Agaty Dudy?
Następny artykułAndrzej Duda chce zmian w konstytucji. Chodzi o zapis o adopcji przez pary jednopłciowe
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.