Kobieta, która zasłabła podczas mszy w kościele została natychmiast przetransportowana do szpitala. Niestety, potwierdzono najgorsze obawy. Po przewiezieniu do placówki kobiecie wykonano testy na koronawirusa. Do zdarzenia doszło w miejscowości Konina w województwie małopolskim.

Niestety, przeprowadzone testy na koronawirusa w szpitalu potwierdziły najgorsze obawy. Wynik był pozytywny, kobieta nie miała pojęcia, że jest zakażona. Podczas mszy nie podeszła do komunii ani do spowiedzi, w ławce siedziała ze swoimi domownikami.

Kobieta zakażona koronawirusem zemdlała podczas mszy

Uczestniczka mszy zemdlała w trakcie nabożeństwa. Po przewiezieniu do szpitala natychmiast przeprowadzono testy na koronawirusa, które dały wynik pozytywny. Pacjentka została przewieziona na oddział w szpitalu krakowskim. Lekarze, którzy mieli z nią styczność w Limanowej, w szpitalu, do którego trafiła najpierw, zostali odesłani na kwarantannę.

Jak podaje Gazeta Krakowska, kobieta tego dnia nie była u spowiedzi, nie przyjmowała także komunii świętej. Państwowy Inspektorat Sanitarny wydał oświadczenie, w którym poinformował, że zakażeni mogli zostać także pozostali uczestnicy mszy.

  1. Radosław Majdan pokazał zdjęcie Małgorzaty. Jeden szczegół zbulwersował fanów, złapali się za głowy
  2. Zasypiasz i niespodziewanie czujesz drgnięcie? Organizm wysyła ci ważny znak, musisz unikać spożywania 1 produktu, konsekwencje mogą być opłakane
  3. Dawid Narożny potwierdził radosną nowinę. ”W listopadzie będziemy najszczęśliwszymi ludźmi na świecie.”

Sanepid ostrzega przed brakiem ostrożności w kościołach

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej wydał apel do duchownych i wiernych, aby zwracali większą uwagę na ostrożność podczas mszy. Wierni powinni zachować dystans dwóch metrów. Obowiązuje także zasłanianie nosa i ust.

– W związku z wydarzeniem, jakie miało miejsce w dniu 28 czerwca 2020 r. w Kościele Parafialnym w Koninie oraz możliwym narażeniem na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 uczestników mszy św. o godz. 8.00 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej prosi duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności – napisała w oficjalnym oświadczeniu Renata Tokarska, Powiatowa Inspektor Sanitarna w Limanowej.

– Przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi – dodała. 

Niestety, w ostatnim miesiącu zanotowano kolejne zakażenia wśród duchownych. Zamknięciu musiały ulec świątynie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kobieta
Fot. unsplash.com/Shalone Clason

Na szczęście kobieta nie miała kontaktu z duchownymi, a także wiernymi. Nie podeszła do komunii, ani do spowiedzi.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia
  2. Makabra, wstawił zdjęcie z wycieczki z dziećmi. Kilka godzin później wszyscy nie żyli
  3. Wrzuciła 8-miesięcznego synka do wody. Nagranie wywołuje skrajne emocje, ludzie są wściekli
  4. Dramatyczne sceny w zachodniej Polsce. Mężczyzna pobił kobietę i porwał malutkie dziecko
  5. Najdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych, jest niewiarygodny
  6. Tragiczna wiadomość obiegła media. Syn przekazał informacje o śmierci słynnej aktorki

Źródło: fakt.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl