Kobieta, która przez lata zmagała się z problemami z cerą, używała wszystkich sposobów, na jakie mogła wpaść. Zorientowała się w końcu, że nigdy nie prała swoich poduszek! Podzieliła się swoją historią na forum mums.net, by ostrzec inne użytkowniczki, że warto pomyśleć o takich kwestiach. 

Jak się okazało, dobrze, że to zrobiła. Wiele innych komentujących przyznało, że im również nigdy nie przyszło do głowy pranie kołder i poduszek. Poszewek, owszem, ale nie samej pościeli. Pod postem natomiast szybko wywiązał się spór na temat tego, co właściwie trzeba z tą pościelą robić. Prać w nieskończoność? Czy może w którymś momencie przestanie się do czegokolwiek nadawać? Czy jej wyrzucanie jest etyczne? 

Jak często powinno się prać poduszkę?

Poduszkę powinniśmy prać co 3-4 miesiące. Nie przytłaczająco często, ale jak widać dużo, dużo częściej, niż nigdy. Spór natomiast pojawia się w kwestii wyrzucania vs niewyrzucania pościelii. Amerykańska organizacja nonprofit National Sleep Foundation (Narodowa Fundacja dla Snu), zaleca wymianę poduszek co dwa lata. Jednak wiele osób zdaje się być zdania, że to marnotrawstwo i zbędna produkcja dodatkowych odpadów

Jak pogodzić zdrowie z troską o środowisko? Trzeba tutaj trochę zdać się na własną ocenę. Wiadomo, że swoje zdrowie trzeba postawić ponad wszystkim. Jeśli jednak nie chcemy produkować dodatkowych odpadów, „używalność” pościeli możemy wydłużyć poprzez wymrażanie zarazków, branie prysznica przez snem i częste jej wietrzenie. 

Jak często zmieniać poszewki?

Poszewki powinno zmieniać się bardzo często. Jak podaje portal noizz.pl, według dr Elizabeth Tanzy, tak naprawdę co dwa dni. W dodatku powinniśmy obrócić poduszkę na drugą stronę po pierwszej nocy. Prześcieradło i poszewkę na kołdrę wystarczy zmieniać co tydzień. 

Czytamy w artykule strony noizz.pl, również o innych około-bieliźnianych przedmiotach. Ręcznik po upraniu nadaje się do maksymalnie trzykrotnego użytku, pod warunkiem, że wysuszymy go w suchym miejscu, a nie wilgotnej łazience.  Stanik możemy założyć 4 razy, tak samo jak luźną piżamę. Jeśli śpimy w majtkach, oczywiście co noc powinnyśmy ubierać świeże. 

Wiedziałyście o tym wszystkim?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kobieta
fot. unsplash.com, twinsfisch

O tej rzeczy mogłaś nie pamiętać w walce z trądzikiem.

kobieta
unsplash.com

Czy na pewno robisz dla swojej twarzy wszystko co najlepsze?

kobieta
unsplash.com

Czy wiesz, jak dbać o swoją pościel?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat rodzin z całej Polski. Za śmieci zapłacą 1728 złotych!
  2. Pani Irenka od 30 lat nie je mięsa. ”Mam 93 lata i nie mam na co umrzeć”
  3. Nastolatka wysłała mamie zdjęcie swojego pokoju. Kobieta zauważyła jeden niepokojący szczegół
  4. Miała dość bałaganu męża. By go zawstydzić, założyła konto, które podbija Instagram
  5. Ksiądz zażądał od pary młodej dwukrotnie większej stawki za ślub. Powód jest oburzający
  6. 10 faktów o Zbigniewie Wodeckim. Nie każdy o tym wiedział!
  7. Ksiądz zażądał od pary młodej dwukrotnie większej stawki za ślub. Powód jest oburzający

źródła: mumsnet.com, noizz.pl, eco-laguna.pl

Poprzedni artykułPies uwielbia, kiedy właścicielka czyści mu zęby. Nagranie bawi do łez
Następny artykułWeronika Rosati wyznała, że przed laty zmuszono ją do zagrania rozbieranej sceny. „Zostałam zmuszona szantażem”
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego