Kobieta nie zmieściła się do karetki, do której nie można było jej nawet znieść. Ważącą niemal ćwierć tony mieszkankę Wrocławia z jej mieszkania w bloku trzeba było wyciągać za pomocą dźwigu. Gdyby nie strażacy, ta akcja byłaby niemożliwa, na całe szczęście, udało się. Kobieta do szpitala pojechała… autobusem komunikacji publicznej.

Kiedy wrocławskie pogotowie otrzymało zawiadomienie o pacjentce z dusznościami, nikt nie spodziewał się, że problemem, z jakim będą musieli się zmierzyć, będzie przetransportowanie pacjentki do karetki, a potem szpitala. Okazało się jednak, że kobieta cierpi na bardzo zaawansowaną otyłość. Nie było szans, że ratownikom uda się znieść ją z trzeciego piętra kamienicy.

Otyła kobieta nie zmieściła się do karetki

Pogotowie dostało wezwanie do pacjentki z dusznościami w klatce piersiowej. 37-letnia pani Ewelina jest jednak bardzo otyła. Podczas tego zdarzenia, kobieta ważyła 220 kilogramów. Kiedy ratownicy przybyli na miejsce, bardzo szybko zrozumieli, że nie będą mieli możliwości, by znieść ją z trzeciego piętra.

Wtedy musieli wkroczyć strażacy. Rozpoczęła się nietypowa akcja wyciągania kobiety w jej mieszkania… przez okno. Pani Ewelina została położona na noszach, które zostały następnie przymocowane do dźwigu. Strażacy byli wyposażeni w specjalistyczny sprzęt alpinistyczny. 

Więcej kłopotów

Kiedy kobieta została przetransportowana na sam dół, wszyscy odetchnęli z ulgą. Sama pani Ewelina powiedziała strażakom, że jest bardzo szczęśliwa, że jest już na dole i teraz marzy tylko o tym, żeby dostać się do szpitala. To jednak również nie było takie proste. Otyła kobieta nie miała szans na zmieszczenie się do karetki.

Tutaj z pomocą przyszło miasto. Już wkrótce na kobietę czekał podstawiony autobus komunikacji publicznej. Na całe szczęście, udało się ją przetransportować do szpitala i podjąć odpowiednie leczenie. Otyłość pani Eweliny okazała się w tym przypadku wielokrotnie niebezpieczna. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Początek 2020 roku uderzy po kieszeni. Ceny kluczowych towarów wystrzelą
  2. Nie żyje wybitna Polka. O jej śmierci poinformował Prezydent Andrzej Duda
  3. Panna młoda tuż przed ślubem spojrzała w lustro. Nie mogła uwierzyć, w to co widzi
  4. Mają trójkę dzieci i żyją z zasiłku. „Praca nie jest dla nas”
  5. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  6. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O swojej nieuleczalnej chorobie Karolina Szostak dowiedziała się za późno

źródła: fakt24.pl

Poprzedni artykułAgnieszka Woźniak-Starak na grobie Piotra. Wzruszające sceny w Fuledzie
Następny artykułJakie buty w góry? 7 niezawodnych modeli, które polecają profesjonaliści
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego