Kobieta została zaatakowana w sylwestrową noc. Wówczas właśnie policjanci z Zabrza musieli zareagować na wezwanie do budynków socjalnych, gdzie o mało co nie doszło do przerażającej tragedii. Dwóch napastników było bliskich zamordowania kobiety na klatce schodowej tuż przed jej mieszkaniem. 

Nie wiemy jeszcze dokładnie, co doprowadziło do tego, że dwóch młodych mężczyzn zaatakowało kobietę w jednym z budynków w Zabrzu, jednak z ich zeznać wynika, że mieli motyw finansowy. To doprowadziło do tego, że dokonali tej przerażającej napaści, z której kobieta ledwo co uszła z życiem. Na całe szczęście, zostali zatrzymani. Szczegóły są drastyczne.

Kobieta padła ofiarą brutalnej napaści

Sylwestrowa noc nigdy nie jest najbezpieczniejszą w roku. W ten czas, na ulicach najwięcej nietrzeźwych osób powracających właśnie z imprez lub po prostu szukających kłopotów. Jak się wydaje, w tym przypadku była to ta druga opcja. Mężczyźni wyraźnie przygotowali się na to, żeby dokonać zbrodni. 

Nieco po godzinie 2 w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia policja w Zabrzu otrzymała wezwanie do jednego z budynków w dzielnicy Biskupice, gdzie doszło do pobicia. Policjanci dotarli tam akurat na czas, jako że kiedy podjechali pod budynek, z klatki schodowej właśnie wychodził jeden z mężczyzn, w kominiarce na głowie i z młotkiem w ręku.

Sprawcy zostali zatrzymani

Sprawcy, dwóch młodych mężczyzn – 23-latek i 25-latek zostali zatrzymani niemal natychmiast po tym, jak policja dotarła na miejsce zdarzenia. Wtedy pomoc została udzielona 40-letniej kobiecie, która została brutalnie pobita młotkiem. Mężczyźni, obaj nietrzeźwi, włamali się do jej mieszkania, z zamiarem odzyskania pieniędzy, które kobieta rzekomo sobie przywłaszczyła.

Kobieta, znaleziona przez policję na klatce schodowej miała liczne obrażenia twarzy, ale była przytomna. Na szczęście trafiła w ręce lekarzy.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut usiłowania zabójstwa, a o ich dalszym losie zdecyduje dzisiaj zabrzański sąd — Możemy przeczytać na stronie Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dziewczynka
wikipedia.org

Policja dotarła na czas.

kobieta
fot. arembowski, pixabay.com

Usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa. 

pies
unsplash.com @arembowski

Dwóch młodych mężczyzn napadło na 40-latkę. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jacek Rozenek już wcześniej miał niepokojące objawy. Lekarze w żaden sposób nie ostrzegli go przed udarem
  2. Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniu
  3. Ślub kościelny? W 2020 ksiądz ma nowe prawa. Będą szczegółowe rozmowy z narzeczonymi
  4. Znaki zodiaku, które się przyciągają. 3 pary, które stworzą najlepsze duety w miłości i przyjaźni
  5. Sylwester TVN: Marcin Prokop w ogniu krytyki. Jego wypowiedzieć z sylwestrowej sceny wywołała skandal
  6. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów

źródła: zabrze.slaska.policja.gov.pl

Poprzedni artykułA jednak. Zaskakująco prosty domowy sposób na wykrycie nowotworu jest o 9,4% lepszy od lekarzy
Następny artykułLegendarny muzyk ma poważne problemy zdrowotne? Podobno nie rozpoznaje własnej żony
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego