Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniu 30-latki, która dopuściła się kradzieży. Kobieta wraz z dwoma innym osobami zapukała do mieszkania Opolanki, prosząc o coś do jedzenia i picia. Właścicielka mieszkania zlitowała się i zaprosiła potrzebujące na posiłek. Gdy przygotowywała go w kuchni, kobiety buszowały po mieszkaniu. Łącznie ukradły 20 tysięcy złotych.

Mieszkanka Opola zgłosiła sprawę na policję. Podała także dokładny opis jednej z kobiet, która zapadła jej w pamięć. Policja sporządziła portret pamięciowy i na jego podstawie poszukuje podejrzanej o kradzież. 

Poszukiwana przez policję 30-latka

Okradziona kobieta opisała, że jedna z pań miała 160 cm wzrostu, włosy w kolorze ciemnego blondu i bardzo rzucający się w oczy brak górnej trójki w uzębieniu. Agnieszka Nierychła z policji w Opolu apeluje do wszystkich, by przyjrzeli się portretowi sporządzonemu przez policję:

–  Teraz publikujemy portret pamięciowy jednej z kobiet podejrzewanych o to przestępstwo. Osoby, które widziały lub znają kobietę o podanym rysopisie, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami komisariatu I policji w Opolu lub numerem alarmowym 112. Każda informacja może być niezwykle istotna – zapewnia funkcjonariuszka. 

Sposoby na kradzież

Podobnych sposobów na kradzież w Polsce stosuje się mnóstwo. Wiele osób, szczególnie starszych daje się nabrać na tę straszną prowokację. Do drzwi puka zazwyczaj obca osoba, która teoretycznie znalazła się w bardzo trudnej sytuacji, jest głodna, nie zastała bliskiej osoby w domu i musi pożyczyć długopis, by zostawić kartkę w drzwiach…

– Prośba o kartkę i długopis lub szklankę wody jest tylko pretekstem dla złodzieja, aby znalazł się w mieszkaniu, do którego puka. Rozmowa jest sposobem na wzbudzenie zaufania. Nie angażujmy się w takie sytuacje – przypomina Agnieszka Nierychła. 

Kradzież metodą na wnuczka jest już zdecydowanie rzadziej stosowana. Publiczna narracja na temat podobnych zabiegów uświadomiła wiele starszych osób. Złodzieje jednak nie przestają szukać kolejnych sposobów, by efektywnie kraść. Bądźmy ostrożni i ostrzegajmy starszych członków rodziny, bo to oni są najczęściej ofiarami takich działań. 

 

kobieta
fot. policja.pl

Do zdarzenia doszło w Opolu. 

Poprzedni artykułMałgorzata Rozenek pozuje w samej bieliźnie. Pokazała brzuch po porodzie
Następny artykułAndrzej Duda z żoną kupili apartament w Krakowie. Trzy pokoje, dwie łazienki i duży salon
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl