Kobieta, która była przekonana o tym, że przechodzi menopauzę, dowiedziała się, że jest w siódmym miesiącu ciąży. Okazało się to dobę przed porodem. Przez cały ten czas absolutnie nic nie było po niej widać. Jak to możliwe?

46-letnia Monica Thompson po szesnastu latach starania się o dziecko ze swoim mężem pogodziła się z tym, że nie będzie mogła mieć dzieci. Od 2017 roku spotyka się z nowym partnerem, Jasonem. Nawet nie myśleli o dzieciach. To marzenie wydawało się Monice szczególnie odległe, odkąd zaczęła doświadczać objawów menopauzy. 

Kobieta myślała, że jest bezpłodna

Kiedy Monica owdowiała, była już pogodzona z faktem, że nigdy nie będzie mieć dzieci. Nie załamała się jednak i prowadziła satysfakcjonujące życie. Od dwóch lat ma nowego partnera, spełnia się w zawodzie jako kucharka. Niedawno zaczęła chodzić na siłownię i narzuciła sobie ścisłą rutynę. Zrzuciła nawet 10 kilogramów!

Kobieta przeżywała objawy, jak myślała, menopauzy. Miesiączkowanie nie ustało, ale było nieregularne i mniej obfite, cierpiała też na nudności. Jednak któregoś dnia kobieta poczuła się tak źle, że musiała zostać zabrana na pogotowie. Tam, po wykonaniu testów została poinformowana, że… jest w okolicach szóstego miesiąca ciąży i w poniedziałek będzie musiała udać się na dokładniejsze badania. 

Monica była w szoku. Co więcej, nie zdążyła doczekać do poniedziałku, by zgłosić się na badania. Kobieta zaczęła rodzić już następnego dnia. Okazało się, że jej ciąża była bardziej zaawansowana — była w połowie siódmego miesiąca. Jej synek urodził się jako wcześniak i przez tydzień musiał znajdować się pod stałą opieką lekarzy, ale jest zdrowym dzieckiem.

Ciąża po 40?

Wraz z postępem medycyny, zmniejsza się zagrożenie płynące z późnej ciąży. Jeśli matka i dziecko mają stały dostęp do opieki medycznej, to nie ma przeciwwskazań wobec tego, by kobieta później zachodziła w ciążę. Może to jedynie być trudniejsze ze względu na to, że wraz z wiekiem spada jej płodność. 

Co więcej, z najnowszych badań wynika, że ciąża w późniejszym wieku… odmładza! Wynika to z tego, że układ rozrodczy kobiety działa dłużej, przez co całe ciało funkcjonuje lepiej. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kobieta
South West News Service

Monica, chociaż żałuje, że nie mogła naprawdę doświadczyć ciąży, czuje się szczęśliwa z powodu bycia matką. 

kobieta
South West News Service

Jayden, chociaż jest wcześniakiem, rozwija się prawidłowo. 

kobieta
South West News Service

Po Monice zupełnie nie było widać brzucha ciążowego. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Beata i Majka odmieniły swoją cerę nie do poznania. Dermatolodzy nie przestają o tym mówić
  2. Lekarz poprosił ją o rękę. „Powiedział, że już nigdy nie będę musiała pracować. Postawił tylko jeden warunek”
  3. Syn Basi został zaproszony na urodziny kolegi. W SMS-ie od mamy jubilata była prośba, która wyprowadziła kobietę z równowagi
  4. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki natychmiast opowiedziała wszystkim, co kobieta zrobiła jej dziecku
  5. Julia Wieniawa seksowna jak nigdy! Fani nie mogą wyjść z zachwytu na widok jej idealnego ciała
  6. Wielka wpadka Michała Szpaka. Wchodząc do studia nie zauważył, co ma na podeszwie buta

źródła: thesun.co.uk

Poprzedni artykułŚlub gwiazdy TVP we Włoszech. Piękność pochwaliła się spektakularną suknią
Następny artykułPiotr: „Wiele razy podniosłem rękę na moją żonę. Ona chce odejść, a ja się naprawdę zmieniłem. To już się nigdy nie powtórzy”
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego