Kobieta, która była przekonana o tym, że przechodzi menopauzę, dowiedziała się, że jest w siódmym miesiącu ciąży. Okazało się to dobę przed porodem. Przez cały ten czas absolutnie nic nie było po niej widać. Jak to możliwe?

46-letnia Monica Thompson po szesnastu latach starania się o dziecko ze swoim mężem pogodziła się z tym, że nie będzie mogła mieć dzieci. Od 2017 roku spotyka się z nowym partnerem, Jasonem. Nawet nie myśleli o dzieciach. To marzenie wydawało się Monice szczególnie odległe, odkąd zaczęła doświadczać objawów menopauzy. 

Kobieta myślała, że jest bezpłodna

Kiedy Monica owdowiała, była już pogodzona z faktem, że nigdy nie będzie mieć dzieci. Nie załamała się jednak i prowadziła satysfakcjonujące życie. Od dwóch lat ma nowego partnera, spełnia się w zawodzie jako kucharka. Niedawno zaczęła chodzić na siłownię i narzuciła sobie ścisłą rutynę. Zrzuciła nawet 10 kilogramów!

Kobieta przeżywała objawy, jak myślała, menopauzy. Miesiączkowanie nie ustało, ale było nieregularne i mniej obfite, cierpiała też na nudności. Jednak któregoś dnia kobieta poczuła się tak źle, że musiała zostać zabrana na pogotowie. Tam, po wykonaniu testów została poinformowana, że… jest w okolicach szóstego miesiąca ciąży i w poniedziałek będzie musiała udać się na dokładniejsze badania. 

Monica była w szoku. Co więcej, nie zdążyła doczekać do poniedziałku, by zgłosić się na badania. Kobieta zaczęła rodzić już następnego dnia. Okazało się, że jej ciąża była bardziej zaawansowana — była w połowie siódmego miesiąca. Jej synek urodził się jako wcześniak i przez tydzień musiał znajdować się pod stałą opieką lekarzy, ale jest zdrowym dzieckiem.

Ciąża po 40?

Wraz z postępem medycyny, zmniejsza się zagrożenie płynące z późnej ciąży. Jeśli matka i dziecko mają stały dostęp do opieki medycznej, to nie ma przeciwwskazań wobec tego, by kobieta później zachodziła w ciążę. Może to jedynie być trudniejsze ze względu na to, że wraz z wiekiem spada jej płodność. 

Co więcej, z najnowszych badań wynika, że ciąża w późniejszym wieku… odmładza! Wynika to z tego, że układ rozrodczy kobiety działa dłużej, przez co całe ciało funkcjonuje lepiej. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kobieta
South West News Service

Monica, chociaż żałuje, że nie mogła naprawdę doświadczyć ciąży, czuje się szczęśliwa z powodu bycia matką. 

kobieta
South West News Service

Jayden, chociaż jest wcześniakiem, rozwija się prawidłowo. 

kobieta
South West News Service

Po Monice zupełnie nie było widać brzucha ciążowego. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Beata i Majka odmieniły swoją cerę nie do poznania. Dermatolodzy nie przestają o tym mówić
  2. Lekarz poprosił ją o rękę. „Powiedział, że już nigdy nie będę musiała pracować. Postawił tylko jeden warunek”
  3. Syn Basi został zaproszony na urodziny kolegi. W SMS-ie od mamy jubilata była prośba, która wyprowadziła kobietę z równowagi
  4. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki natychmiast opowiedziała wszystkim, co kobieta zrobiła jej dziecku
  5. Julia Wieniawa seksowna jak nigdy! Fani nie mogą wyjść z zachwytu na widok jej idealnego ciała
  6. Wielka wpadka Michała Szpaka. Wchodząc do studia nie zauważył, co ma na podeszwie buta

źródła: thesun.co.uk