Kobieta pewnego dnia zauważyła niewielkich rozmiarów wklęśnięcie na swoim ciele. Wydawało się ono zupełnie niepozorne, zapewne mało kto zwróciłby na nie uwagę. Jednak kierując się ostrzeżeniami innych w sieci, wybrała się do lekarza na badanie. Diagnoza medyka okazała się wstrząsająca, potwierdziła jej najgorsze obawy i niepokoje. Teraz ona sama ostrzega innych i apeluje o ostrożność.

Gdyby nie małe wklęśnięcie na ciele prawdopodobnie kobieta nie miałaby szans na przeżycie. Ten mały objaw pozwolił na szybkie postawienie diagnozy. Ta okazała się porażająca.

Kobieta zauważyła niewielkie wklęśnięcie

Lisa Royle z Machesteru ma nieco ponad 40 lat i czuła się całkowicie zdrową kobietą. Pewnego dnia na profilu swojej znajomej zobaczyła zdjęcie, które dało jej wiele do myślenia. Koleżanka zamieściła fotografię, na której było widać małe wklęśnięcie. Wyglądało na zupełnie niepozorne, ale jak pisała znajoma, to był jednej z objawów nowotworu, który później u niej wykryto.

Lisa wciąż miała te obrazy przed oczami, ponieważ sama miała podobne wklęśnięcie. Kobieta postanowiła natychmiast wybrać się do lekarza i wykonać wszystkie odpowiednie badania. Niestety biopsja wykazała najgorsza – rak piersi.

  1. Nie żyje uwielbiany polski aktor i reżyser. Zmarł po ciężkiej chorobie
  2. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  3. Z ostatniej chwili: koronawirus w ”Tańcu z gwiazdami”. To koniec programu? Jest odpowiedź stacji

Postanowiła ostrzec innych

Lisa sama nie mogła uwierzyć w to, co się wydarzyło, dlatego postanowiła, że również opublikuje post na Facebooku. Przestrzegła w nim pozostałe kobiety, a także zaapelowała, aby regularnie się badały. To w przyszłości może uratować nawet nasze życia.

— Nigdy nie sądziłam, że na Facebooka wrzucę zdjęcie swojej piersi, ale stwierdziłam, że skoro mam mieć ją usuniętą w przyszłym tygodniu, to mogę to zrobić. Znalazłam na niej mały objaw, który może być łatwo przeoczony w natłoku spraw. Małe wklęśnięcie. Proszę, zadbajcie o swoje zdrowie i badajcie piersi. To może uratować wam życie — napisała, jak cytuje ją portal webniusy.com.

Lisa zdawała sobie sprawę, że inna kobieta, tak jak ona sama wcześniej, może zobaczyć zdjęcie i zapisać się do lekarza. Wcześnie wykryty nowotwór to nie wyrok.

Chodzicie na badania regularnie?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

kobieta
fot. unsplsh.com.
Kate Hliznitsova

Wklęśnięcie okazało się objawem nowotworu, badajcie swoje ciało regularnie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Właścicielka pitbulli zdradza wstrząsające szczegóły z dnia ataku na Kamilka. „Przeważały nożyczki w ręku chłopca”
  2. Będą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatu
  3. Pilne zarządzenie rządu ws. 1 listopada. Rzecznik rządu zabrał głos, wiadomo, co ze świętem Wszystkich Świętych
  4. Pilna wiadomość w sprawie uczniów, będą wyjątki w strefie żółtej i czerwonej. Jest komunikat Ministerstwa Edukacji
  5. Komunikat Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o 3 zasady, każdy Polak musi się dostosować od zaraz
  6. „Królowe życia”: Izabela Macudzińska spodziewa się nowego członka rodzin. Kobieta podzieliła się radosną informacją

Źródło: webniusy.com

 

Poprzedni artykułRafał powiedział, co najbardziej odstrasza go w Polkach. Twierdzi, że tylko one robią rzecz, której nie może znieść
Następny artykułWirusolog ujawnił, kiedy możemy spodziewać się kolejnego osłabienia COVID-19. Polacy będą załamani
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.