Kobieta, która jest lekarką pracującą w szpitalu została okrutnie potraktowana przez swoich sąsiadów. Jeszcze kilka dni temu Polacy oklaskiwali służbę zdrowia za prawdziwe poświęcenie w dobie COVID-19, a dziś zaczynają pokazywać prawdziwe twarze. Czym lekarka zawiniła?

Kobieta pracująca w jednym z polskich szpitali jeszcze na początku wybuchu epidemii pomagała sąsiadom, zaopatrując ich między innymi w maseczki. To właśnie w ten sposób dowiedzieli się, że współmieszkanka ich bloku jest lekarką. Okazuje się, że nie zawsze warto pomagać innym i trzeba liczyć się z konsekwencjami. Co zrobili sąsiedzi kobiety?

Kobieta potraktowana jak trędowata

Kilka dni temu w mediach społecznościowych pojawił się wpis przyjaciółki pewnej lekarki. Nie omieszkała ona wyrazić swojego oburzenia związanego z zachowaniem sąsiadów kobiety:

– Moja przyjaciółka – lekarka pracująca w szpitalu – została bardzo stanowczo poproszona przez innych mieszkańców bloku, żeby na czas epidemii się wyprowadziła. Usiłowała zignorować żądania sąsiadów, więc oblano jej drzwi farbą, a w pobliskim warzywniaku właścicielka odmawia jej obsługi – pisze na swoim profilu przyjaciółka lekarki.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy ludzie są tak okrutni. Znalazły się bowiem dobre dusze, które udostępniły lokum załamanej kobiecie na czas trwania jej pracy. 

  1. Polki oszalały na punkcie „magicznego” mydła. Jest już w Biedronce i to w kilkakrotnie niższej, powalającej cenie
  2. Jest oficjalne stanowisko Szumowskiego ws. wyborów 2020. Polacy będą wściekli
  3. Łukasz Szumowski zmieni stanowisko? Jest pomysł podniesienia go do wyższej rangi, wiemy do jakiej

Lekarze traktowani są jak trędowaci

Sytuacja opisana powyżej nie jest niestety pierwszą, ani ostatnią, która spotyka pracownika służby zdrowia od czasu wybuchu koronawirusa.

Ania, która jest pielęgniarką z oddziału chirurgii, w wywiadzie dla Onet mówi:

– Wsiadając do autobusu na przystanku koło szpitala, usłyszałam, jak jeden z pasażerów krzyczy: panie kierowco, pan drzwi zamknie, bo to zaraza ze szpitala chce wejść.

Mimo że wiele osób pomaga służbie zdrowia jak tylko może, a gesty solidarności od obywateli widać na każdym kroku, to fala hejtu, która dotyka pracowników tego okręgu, będzie niosła za sobą duże skutki uboczne. Brak chęci do pracy oraz strach o własne życie to tylko kilka z nich.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

lekarze
facebook.com/ Nicola Sgarbi/, facebook.com/ Nicola Sgarbi

Lekarze codziennie poświęcają życie dla nas

komunikat
fot. youtube.com/ Policja lubuska

Zamiast reagować negatywnie, należy pomóc służbie zdrowia w Twoim otoczeniu

służba zdrowia
fot. Павел Сорокин, pexels.com

Ta sytuacja musiała być bardzo przykra.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  2. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  3. Anna Mucha i Kuba Wojewódzki znowu razem? Mamy ich wspólne zdjęcie, powstało w domu gwiazdora
  4. Owczarek niemiecki zawołał właściciela i domagał się jedzenia. Komiczne wideo podbija sieć
  5. Wracają obowiązkowe szczepienia dzieci. Podano dokładny termin, rodzice muszą być przygotowani
  6. W niedzielę w stolicy zawyją syreny. Ujawniono powód, nie chodzi o pandemię

Źródło: kobieta.onet.pl

Poprzedni artykułPiątek drugim najgorszym dniem epidemii koronawirusa w Polsce. Wirusolog twierdzi, że zna powód porażających danych
Następny artykułKatarzyna Cichopek zarobiła z mężem na kwarantannie. Wymyśliła, jak to zrobić w czasie pandemii
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.