Podczas jednej z Mszy świętych w Bazylice Mariackiej w Krakowie doszło do niecodziennej i bardzo nieprzyjemnej sytuacji. 20-letnia kobieta rozebrała się przed wierzącymi, po czym podeszła do księdza i go opluła. Sprawą zajęła się policja. Ludzie podali, że to nie pierwszy taki wybryk młodej dziewczyny.

Do sprawy odniosła się także krakowska Straż Miejska na Facebooku. Sytuacja miała wydarzyć się 17 marca o godzinie 9:00. Na miejscu bezzwłocznie pojawili się funkcjonariusze.

Kobieta przeszkadzała podczas Mszy świętej.

Takich sytuacji nie spotyka się codziennie. Wierni zebrali się w Bazylice Mariackiej w Krakowie, by odbyć codzienną modlitwę, jednak nie spodziewali się, że zobaczą tam coś podobnego. W Mszy uczestniczyła młoda kobieta, która zafundowała ludziom zebranym na eucharystii nie lada sensację.

 Dziś po godzinie 9 wpłynęło do nas zgłoszenie z Bazyliki Mariackiej. Kościelny poinformował dyżurnego, że młoda kobieta zakłóca porządek Mszy św. – napisała krakowska Straż Miejska na Facebooku.

Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce kobieta nie zachowywała się agresywnie, jednak ludzie uznali, że to nie pierwszy raz kiedy zachowuje się w ten sposób. Od kilku dni miała przychodzić do kościoła i przeszkadzać w nabożeństwach:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

– Gdy patrol pojawił się na miejscu kobieta była spokojna, ale świadkowie zdarzenia zeznali, że znają ją, i że nie był to pierwszy tego typu incydent z jej udziałem. Rzekomo od kilku dni miała pojawiać się w bazylice i przeszkadzać w nabożeństwach – podają funkcjonariusze.

Kobieta rozebrała się do naga i opluła księdza

Jednak całe zajście nie odnosiło się jedynie do tego, że 20-latka przeszkadzała w prowadzeniu mszy. Sęk w tym, w jaki sposób to robiła. Jak podaje krakowska Straż Miejska, kobieta miała rozebrać się do naga, po czym opluć księdza:

– Z relacji świadków wynikało, że rozbierała się przy wszystkich, a nawet… opluła księdza. Dwudziestolatka została przekazana w ręce policji – czytamy na Facebooku.

Pod opublikowanym przez Straż Miejską Miasta Krakowa postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których ludzie wyrażali swoje zdanie. Można zauważyć, że uczucia dotyczące zaistniałej sytuacji były bardzo mieszane.

A co wy myślicie o tym, co zaszło w Bazylice Mariackiej? To nie pierwsza oburzająca sytuacja związana z kościołem. Jedną z nich opisywaliśmy >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

 

Kobieta rozebrała się i opluła księdza podczas jednej z mszy w Bazylice Mariackiej w Krakowie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: facebook.com

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl