Kobieta opublikowała w sieci wstrząsające nagranie. Zarażona koronawirusem pacjentka apeluje do użytkowników ze szpitalnego łóżka na oddziale intensywnej terapii. Relacjonuje, że zmagania z chorobą to prawdziwa męka. Ledwo może oddychać. Ostrzega, że to może dotyczyć wszystkich.

39-letnia Tara Jane Langston poczuła się gorzej niecałe dwa tygodnie temu, po powrocie z Krakowa, gdzie była razem z mężem i córkami. Natychmiast została przewieziona do szpitala w Londynie. Była osobą wysportowaną i nie posiadała innych dodatkowych schorzeń. Kobieta apeluje, że zagrożone są nie tylko osoby starsze i ze zdiagnozowanymi dolegliwościami. Opublikowała poruszające nagranie ze szpitala.

Koronawirus: objawy

Kiedy w Chinach epidemia dobiega powoli końca, koronawirus rozprzestrzenia się w Europie. Zamykane są szkoły, instytucje rozrywki i siłownie, a pracodawcy przechodzą z zatrudnionymi na tryb zdalny. Obywatele wychodzą z domu tylko wtedy, kiedy muszą, a przechodnie zachowują bezpieczny odstęp. Niektórzy mają przekonanie, że chorobą są zagrożone głównie osoby starsze.

Wątpliwości rozwiała kobieta z Anglii, która kilka dni temu przebywała na terenie Polski z rodziną. Po tym, jak poczuła się gorzej, została przewieziona na oddział intensywnej terapii w Londynie. Tam stwierdzono u niej obecność Covid-19.

– To tak, jakby mieć szkło w płucach, a każdy oddech to walka – relacjonuje pacjentka ze szpitala, niepokojąco kaszląc.

Kobieta ledwo łapie oddech. Apeluje, aby pozostać w domach.

  1. Ile osób może zarazić jeden człowiek? Powstała grafika, która pokazuje sens akcji ”zostań w domu”
  2. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  3. Lekarz podał, kiedy nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa. Jest gorzej, niż wszyscy podejrzewali

Kobieta opublikowała nagranie

39-latka wrzuciła do sieci nagranie ze szpitalnej sali na oddziale intensywnej terapii, na której obecnie przebywa. W placówce medycznej został wykonany test na obecność koronawirusaktóry okazał się pozytywny. Kobieta była wysportowana i zdrowa, nie zgłaszała innych dolegliwości wcześniej.

Pierwotnie zdiagnozowano u niej infekcję klatki piersiowej, którą leczono antybiotykiem. Kobieta zażywała około ośmiu tabletek ibuprofenu dziennie. Początkowo potrzebowała sześciu litrów tlenu.

Bez tego nie jestem w stanie oddychać – wskazała na rurki znajdujące się wewnątrz jej nosa, dusząc się z powodu intensywnego kaszlu.

Brytyjka postanowiła zaapelować na nagraniu do wszystkich osób, które myślą, że epidemia ich nie dotyczy.

– Moje ciało z tym walczy, więc jeszcze raz proszę, nie ryzykuj – ostrzega młodych ludzi. Prosi, aby nie wychodzili z domu bez potrzeby.

ZOBACZ WIDEO:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  2. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA
  3. Farmaceuta pokazał, jak samodzielnie zrobić maseczkę w domu. Dużo prostsze i szybsze niż myślisz
  4. Z ostatniej chwili: Tylko w 24h we Włoszech umarło 627 zakażonych. Całkowita liczba zgonów ścina z nóg, porażające informacje
  5. Dzieci inaczej przechodzą koronawirusa. Niektóre są szczególnie narażone, objawy łatwo przeoczyć
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

źródło: onet.pl

Poprzedni artykuł”Porwanie Baltazara Gąbki” ma już ponad 50 lat. Kto pamięta?
Następny artykułW Opolu lekarze wyleczyli dwie osoby zarażone koronawirusem. Pacjenci już wrócili do domów
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.