Kobieta dokonała czegoś niesamowitego. 18 lutego w jednym ze szpitali odbyła się nowatorska operacja, a to, co podczas niej zrobiła pacjentka wprawiło lekarzy w osłupienie. Ciężko w to uwierzyć. Nic dziwnego, że lekarze zrobili zdjęcia na dowód!

Czasami, aby uratować życie człowieka, trzeba posunąć się do nieszablonowych metod. Wyczyn, którego dokonała kobieta podczas operacji mózgu w szpitalu King’s College w Londynie, z pewnością przejdzie do historii. 

Kobieta z guzem mózgu 

Kobieta z guzem mózgu została poddana operacji. To, co wydarzyło się na sali operacyjnej, można nazwać prawdziwym przedstawieniem. 

Dagmar Tuner, skrzypaczka, która gra w orkiestrze symfonicznej i stowarzyszeniach chóralnych, w 2013 roku po napadzie drgawkowym podczas symfonii, dowiedziała się, że ma glejaka. Kobieta przeszła biopsję oraz radioterapię, niestety okazało się, że nie zwalczyło to nowotworu. Guz urósł i stał się bardziej agresywny. Operacja była konieczna.

53-letnia kobieta kochała pracę, muzykę i skrzypce. Nie wyobrażała sobie, by po operacji nie była zdolna do wykonywania swojej życiowej pasji. Na szczęście, Dagmar spotkała na swojej drodze Keyoumarsa Ashkana, neurochirurga, który grał na pianinie i doskonale rozumiał, jak ważna dla pacjentki jest gra na skrzypcach. Lekarz postanowił zrobić wszystko, co w jego mocy, by Dagmar mogła kontynuować swoją karierę, w trakcie operacji potrzebował jednak pomocy ze strony kobiety. 

  1. Rafał Brzozowski planuje ślub. Kim jest jego piękna ukochana?
  2. Siostra Anny Przybylskiej ujawniła jak wygląda jej grób. Łzy same płyną do oczu
  3. Nie żyje 25-letnia piosenkarka. Zginęła potrącona przez samochód

Nowatorska operacja mózgu 

Nowatorska operacja mózgu odbyła się w 18 lutego w Londynie. Ponieważ guz znajdował się prawym przednim płacie mózgu, lekarze musieli upewnić się, że nie uszkodzą obszaru, który odpowiada za delikatny ruch i koordynację lewej dłoni, niezbędnej do gry na skrzypcach. Profesor Ashkan i zespół neurochirurgiczny obmyślili wyjątkowy plan. 

Kobieta nie została całkowicie znieczulona. 53-letnia skrzypaczka w trakcie operacji została wybudzona, a lekarze podali do jej rąk instrument. Pacjentka grała na skrzypcach, a oczarowany pięknymi dźwiękami muzyki zespół operacyjny, mógł się upewnić, czy nie został wycięty żaden zdrowy obszar mózgu oraz czy operacja się powiodła. 

Lekarze wycięli ponad 90% guza, w tym wszystkie jego agresywne obszary. Kobieta trzy dni po zabiegu wróciła do domu i może cieszyć się zdrowiem oraz pasją. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kobieta
Screenshot Guardian News, YouTube

Lekarze w trakcie operacji poprosili pacjentkę, żeby zagrała na skrzypcach.

kobieta
Screenshot Guardian News, YouTube

Kobieta grała na instumencie kiedy lekarze monitorowali jej stan oraz sprawdzali obszary mózgu.

kobieta
Screenshot Global News, YouTube

Nigdy nie dokonano czegoś podobnego. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jeden z pierwszych objawów cukrzycy. Dokładnie przyjrzyj się swoim dłoniom
  2. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  3. Masz stare rajstopy? Nie wyrzucaj ich, znamy 5 sposobów na ich genialne wykorzystanie
  4. Kim jest Krzysztof Radzikowski z ”Gogglebox”? Widzowie nie mieli pojęcia o jego sukcesach
  5. Sąd zajmie się sprawą grobu Piotra Woźniak-Staraka. Doszło do złamania prawa?
  6. W McDonald’s doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?

źródło: kch.nhs.uk

Poprzedni artykułCo zrobić z czerstwym chlebem? Triki, dzięki którym już nigdy nie wyrzucisz starego pieczywa
Następny artykułSmaczniejsza niż dorsz i bogata w witaminy. Niskokaloryczna alternatywa dla popularnych ryb
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.