Kobieta powinna mieć tę rzecz zawsze przy sobie, dla własnego bezpieczeństwa. Jest drobna i niezauważalna, a może uchronić każdą z nas przed nieprzyjemną sytuacją, wobec której możemy stać się bezsilne. Policjanci także polecają jej używanie.

Kobieta jest uznawana za delikatniejszą płeć, a szczególnie taką, która nie będzie umiała się bronić. Za pomocą jednego przedmiotu możemy wyprowadzić z błędu ewentualnego oprawcę.

Kobieta może bronić się sposobem

W dobie internetu i mediów społecznościowych kradzieże i oszustwa stały się znacznie łatwiejsze. Włamania na konta społecznościowe i wyłudzanie pieniędzy za pomocą popularnego BLIKA stało się już dość popularne wśród przestępców. Znamy zabezpieczenia internetowe, wiemy, że nie należy klikać we wszystkie linki, które pojawią się w naszych wiadomościach mailowych. Czy to oznacza, że kradzież tradycyjna już nie istnieje? Otóż nie!

Każdego dnia, to właśnie my, kobiety jesteśmy szczególnie narażone na kradzież tradycyjną. Policjanci notują mnóstwo takich zdarzeń w swoich kartotekach. Szczególnie często taka kradzież zdarza się w galerii handlowej. Żeby nie dać się złowić wystarczy użyć jednego prostego przedmiotu, który zaoszczędzi nam niepotrzebnych nerwów. Ten pomysł polecają policjanci.

  1. Jak mrozić chleb, by zachował świeżość? Wystarczy pamiętać o kilku kluczowych zasadach
  2. Żona legendarnego muzyka przekazała tragicznie wieści. Zmarł wczoraj na koronawirusa
  3. Dziewczyna go zostawiła. Chłopak na wizji odebrał sobie życie

Jeden przedmiot i jesteśmy bezpieczne

Chodzi o karabińczyk, którym przypniemy torbę do wózka, z którym robimy zakupy w supermarkecie. Do karabińczyka możemy przypiąć także każdą dodatkową torbę. Mamy wtedy pewność, że nikt nam niczego nie wyrwie, a wszelka próba kradzieży zostanie stłumiona w zarodku. 

Karabińczyk był pierwotnie wykorzystywany do wspinaczki. Jedna klamra potrafi utrzymać bardzo duży ciężar. Używając porządnego karabińczyka, możemy mieć pewność, że nikt go nie wyrwie, a nasza torba będzie bezpieczna. Nawet jeśli wydaje się wam, że wszystko macie pod kontrolą i niemożliwe jest, by ktoś dotknął waszej torebki niezauważenie, lepiej zabezpieczyć się karabińczykiem. Zawodowi złodzieje znają niesamowite patenty, przez które nie jedna z nas straciła wartościowe rzeczy.

ZOBACZ TEŻ:

kobieta
screen youtube.com/ militaria.pl

Porządny karabińczyk ma przy sobie każdy fan surwiwalowych przygód. Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że tobie też mógłby się przydać?

kobieta
fot. unsplash.com/ Tamara Bellis

Często wydaje nam się, że mamy całkowitą kontrolę nad naszymi torebkami. Niestety, nie doceniamy umiejętności wyszkolonych kieszonkowców.

kobieta
fot. unsplash.com @markusspiske

Karabińczyk wystarczy przyczepić do wózka, a do niego torebkę. Możesz robić spokojnie zakupy, rozglądając się i wybierając produkty, z pełną pewnością, że nikt nie zabierze Twojej torby gdy nie będziesz na nią zwracała uwagi.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trwa ogólnopolska zbiórka pieniędzy na walkę z koronawirusem. Ty też możesz pomóc
  2. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA
  3. Sklep wymyślił, jak uniknąć osób kupujących na zapas. Wystarczy jedna kartka
  4. Mężczyzna uratował psa rasy beagle przed uśpieniem. Pies podziękował mu w niezwykły sposób
  5. Ponad 22 tys. Polaków wróciło do kraju. Akcja #LOTdodomu przyniosła taki efekt w 7 dni
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom

Źródło: kraj.pl

Poprzedni artykułWybory w Polsce właśnie trwają. Komisja w maskach i rękawiczkach. „I co wy na to Polacy?”
Następny artykułSkandaliczny rachunek za leczenie koronawirusa. Pacjentka z USA ujawniła kwotę
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl