Kobieta mieszkająca na terenie województwa małopolskiego zauważyła u siebie niepokojący skok wagi. 25-latka zaczęła skarżyć się na objawy, których wcześniej nie dostrzegała. Jej brzuch zaczął rosnąć w szybkim tempie, jednak wykluczyła ciążę. Mimo zbilansowanej diety waga wciąż wzrastała, zatem postanowiła wybrać się do lekarza. Okazało się, że ma guza.

Nagły przyrost wagi nigdy nie wróży dobrych rzeczy, szczególnie gdy w grę nie wchodzi ciąża. 25-letnia Polka była zmuszona poddać się natychmiastowej operacji, gdy dowiedziała się, że ma przerażająco dużego guza. Lekarze musieli być bardzo ostrożni. Najmniejszy błąd mógł skończyć się katastrofą.

Kobieta miała guza w brzuchu

25-letnia mieszkanka województwa małopolskiego skarżyła się na niepokojący wzrost wagi, którego nigdy wcześniej nie doświadczyła. Z uwagi na to, że prowadziła zbilansowaną dietę oraz zdrowy tryb życia, nie mogła tego zrzucić na niezdrowe odżywanie. Wykluczyła także ciążę.

Waga wzrastała z dnia na dzień, aż doszło do momentu, w którym przytyła aż 30 kilogramów. Uznała zatem, że nie wolno zwlekać, bo ewidentnie coś jest nie tak. Wybrała się do lekarza, który po wykonaniu badania powiedział, że nie można zwlekać, konieczna jest operacja.

Z uwagi na nieustający proces tycia, który zachodził w organizmie kobiety, lekarze zmuszeni byli podjąć odpowiednie kroki. Kiedy doszli, co tak naprawdę się kryje w jamie brzusznej 25-latki, nie mogli uwierzyć własnym oczom.

Okazało się, że kobieta ma guza na jajniku, który ważył od 25 do 30 kilogramów i mierzył 60 na 40 centymetrów. Stan pacjentki był poważny do tego stopnia, że chwila zwlekania, lub ewentualny fałszywy ruch mógł się zakończyć jej śmiercią.

  1. Jej mąż zginął. Kiedy przejrzała pliki w jego laptopie zamarła, znalazła porażającą wiadomość
  2. WHO ostrzega przed trzecią falą koronawirusa. Padła konkretna data
  3. 3 znaki zodiaku, które najbardziej podobają się facetom. To dla nich gotowi są rzucić wszystko

Pacjentka przeszła operację

25-latka wcześniej została przebadana na oddziale ginekologiczno-położniczym w szpitalu w Oświęcimiu. Właśnie wtedy okazało się, że konieczna jest natychmiastowa operacja i to właśnie wspomniany guz na jajniku był przyczyną drastycznego wzrostu jej wagi.

Jednym z lekarzy wykonujących operację był doktor nauk medycznych, ginekolog-położnik Andrzej Korfanty. Medyk w rozmowie z portalem faktyoswiecim.pl skomentował przebieg operacji wykonanej w celu ratowania 25-latki.

 Najgorszym elementem operacji było to, żeby guza wydobyć z brzucha w całości, żeby on nie pękł, żeby nie wylała się treść do brzucha, żeby nie uszkodzić innych narządów jamy brzusznej, żeby nam się nie oderwał od macicy, która jest stosunkowo nieduża przy tak olbrzymim guzie – opowiadał lekarz.

Operacja była wykonywana pod czujnym okiem aż ośmiu osób, do których należało trzech lekarzy ginekologów. Byli to wspomniany Andrzej Korfanty, Mirosław Biel oraz Mateusz Żuławski. Wraz z nimi nadzór sprawowali pielęgniarka instrumentariuszka, lekarz anestezjolog, pielęgniarka anestezjologiczna oraz dwie pielęgniarki pomocnicze.

Na szczęście operacja przebiegła pomyślnie, a kobieta mogła ze spokojem wyjść ze szpitala. O sytuacji wypowiadało się mnóstwo mediów w całej Polsce, w tym m.in. Fakty TVN.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kobieta
fot. Fotorech, pixaby

Brzuch 25-letniej kobiety zaczął rosnąć w przerażającym tempie.

Już za chwilę w #PnŚ:
To zupełnie nie do wyobrażenia, a jednak – lekarze z Oświęcimia wycięli pacjentce takiego…

Opublikowany przez Pytanie na śniadanie Wtorek, 6 października 2020

Okazało się, że ma ogromnego guza na jajniku.

kobieta
Fot. unsplash.com/Olga Kononenko

Konieczna była operacja, która przebiegła pomyślnie.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie wprowadzili nowy zakaz. Za jego złamanie zapłacisz nawet 5 tysięcy złotych
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. ”Chciałem tylko króciutko powiedzieć: przepraszam za Bayer Full”. Gwiazdy wstydzą się za Świerzyńskiego
  4. Zakochana bez pamięci Justyna Żyła całuje się z nowym facetem. Tajemniczy ”A” doczekał się romantycznej deklaracji
  5. Aleksander Kwaśniewski: ”Ślub z Jolą to była najlepsza decyzja w moim życiu”. Są razem ponad 40 lat
  6. Rodzina królewska w żałobie. Kate i William stracili czworonożnego członka rodziny, żegnają go w poruszającym wpisie
  7. Marcin Najman przerwał milczenie po walce. Wydał komunikat, wszyscy złapali się za głowy

Źródło: webniusy.com

Poprzedni artykułIza: ”Od lat sprzątam u bogaczy, zdradzę wam ich największy sekret. Wszyscy robią rzecz, która wywołuje u mnie mdłości”
Następny artykułGinekolog zaczął badać pacjentkę i nagle przeżył wstrząs. Widoku nie zapomni do końca swoich dni
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl