Kobieta apeluje o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie. Wiele osób, które muszą wykonywać swoje zawody, jest narażonych na kontakt z koronawirusem. Szczególnie kurierzy, którzy każdego roznoszą przesyłki, nie mając świadomości, czy po drugiej stronie drzwi mieszka nosiciel wirusa.

Niektórzy z nas nie są w tak uprzywilejowanej sytuacji, by mogli pozostać w domu podczas panującej epidemii. Supermarkety czy apteki wciąż działają normalnie. Również listonosze i kurierzy nadal w obowiązku mają dostarczanie przesyłek do adresatów. Kobieta alarmuje, aby osoby będące w grupie ryzyka bądź odbywające kwarantanne informowały o tym kurierów i listonoszy. 

Kobieta zatrudniona w firmie kurierskiej apeluje o rozwagę

Kobieta, która jest pracownikiem znanej firmy kurierskiej, na swoim facebookowym profilu przytoczyła sytuację kolegi, która miała miejsce kilka dni temu. 

– Sytuacja kolegi z wczoraj. Kobieta zamawia paczkę za pobraniem, w momencie płatności za paczkę, kobieta dopiero informuje kuriera, że jest na przymusowej kwarantannie – zgadnijcie czy teraz kurier lata z paczkami, czy może jest przymuszony do siedzenia w domu przez nieodpowiedzialną kobietę? – napisała na Facebooku. 

Zachowanie niektórych osób jest skrajnie nieodpowiedzialne. Wszędzie do znudzenia powtarzane są komunikaty o ograniczeniu kontaktów z innymi ludźmi i unikanie miejsc publicznych, jednak jak widać, to nie wystarcza. Zwłaszcza osoby objęte kwarantanną powinny być wyczulone i nie stwarzać celowo zagrożenia dla innych. Takiego rodzaju zachowanie jest nie do pomyślenia.

  1. Opublikowano przełomowy raport. Wiadomo, czemu we Włoszech umarły tysiące zakażonych osób
  2. Żona legendarnego muzyka przekazała tragicznie wieści. Zmarł wczoraj na koronawirusa
  3. Nigdy nie popełniaj jednego błędu przy rozmrażaniu mięsa. Przez niego możesz mieć kłopoty z żołądkiem

Osoby objęte kwarantanną nie powinny odbierać przesyłek 

Kobieta postanowiła zrobić coś w tej sprawie i napisał kilka słów, by uświadomić ryzyko, na jakie są narażone osoby wykonujące jej zawód. Zaproponowała także, by w obecnej sytuacji najlepiej nie zamawiać przesyłek za pobraniem, tylko dokonać opłaty z góry. Można dodatkowo poprosić kuriera, żeby zostawił paczkę pod drzwiami i odebrać ją chwilę później. 

W momencie kiedy kurier ma kontakt z osobą zarażoną, nie tylko może ucierpieć na tym on sam, ale także jego bliscy. Ponadto, przymusowe skierowanie takiego pracownika na kwarantannę to dla niego ogromna strata finansowa. 

Przez wzgląd na bezpieczeństwo swoje i innych podejmujmy roztropne decyzje i nie narażajmy nikogo na zakażenie wirusem. Epidemia rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie i nie potrzeba jej w tym jeszcze pomagać. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

KOBIETA
Fot. Anna Shvets, Pexels

Kobieta apeluje, aby osoby objęte kwarantanną nie narażały pracowników firm kurierskich na ryzyko zakażenia. 

kobieta
pixabay.com @MabelAmber

Kobieta przywołała sytuację swojego kolegi, kiedy to jedna z pań poinformowała, że jest w grupie ryzyka w momencie dokonywania płatności za paczkę. 

kobieta
Fot. pixabay.com xusenru

Zaproponowała również kilka metod, by zminimalizować narażanie innych na zakażenie wirusem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda
  3. Ile Polaków zachoruje na COVID-19? Ilu z nas może umrzeć? Minister zdrowia podał liczby
  4. Każda kobieta powinna mieć przy sobie jeden przedmiot. Policja wyjaśnia dlaczego
  5. Od poniedziałku zmiany dla pacjentów. NFZ wstrzyma część operacji i zabiegów
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie

Źródło: kobieta.onet.pl, facebook.com

 

Poprzedni artykułTak przebiega koronawirus dzień po dniu. Niestety, 8 dnia następuje gwałtowny przełom
Następny artykułUczestniczka „Tańca z Gwiazdami” jest w ciąży. Pokazała zdjęcie
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.