Kobieta, która pojawiła się w kościele, nagle wyszła na środek świątyni, trzymając w rękach transparent. Wierni dosłownie zamarli. Aktywistce zrobiono zdjęcie, które trafiło do mediów społecznościowych. Zapowiadane wcześniej wydarzenia, właśnie zaczęto wprowadzać w życie.

Do sytuacji doszło w warszawskim kościele, podczas mszy świętej. W parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy kobieta wyszła na środek, trzymając w ręku transparent. Wierni byli zaskoczeni, nie wiadomo, jaka była reakcja księdza.

Kobieta protestuje w kościele

Od kilku dni w całym kraju jest niespokojnie. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego zaostrzająca przepisy aborcyjne rozwścieczyła miliony Polek i Palaków, którzy postanowili protestować w całym kraju. Dziś organizatorzy strajku zapowiedzieli kolejny punkt protestu.

Wydarzenie, które miało miejsce w Warszawie to zaledwie fragment podjętych dziś przez protestujących inicjatyw. Zdjęcie udostępnione przez Ogólnopolski Strajk Kobiet szybko obiegło internet. Wierni przyjęli zachowanie kobiety wielkim zdumieniem, ona jednak nieustanne stała na środku, trzymając w rękach transparent z napisem:

-Módlmy się o prawo do aborcji.

Protest postanowił zawędrować także do kościołów nie bez przyczyny. Duchowni opowiadali się za zaostrzeniem przepisu w konstytucji, a także wyrażali swoją ogromną radość z powodu wprowadzenia przepisu w życie. Protestujący za prawami kobiet, chcą udowodnić, że duchowni popierają krzywdzące i zapewniające cierpienie kobietom, prawo.

-Wiecie, jak cieszą się kościelni sadyści? Wiecie, jak jutro katofanatycy będą świętować zwycięstwo nad kobietami? Fakt legalizacji tortur? – napisali w wydarzeniu organizatorzy protestu.

-Popsujmy im humory! Bo cieszą się przedwcześnie!
Weź nasz banknot, idź do kościoła i wrzuć na tacę!
Nie chcesz wchodzić do środka – przyklej plakat na zewnątrz!
Chcesz/ możesz napisać/ powiedzieć/ zrobić coś innego – działaj! – zachęcają uczestników strajku.

  1. Dotarła do nas najsmutniejsza wiadomość. Żegnamy cenionego na całym świecie Polaka
  2. Trzecia fala koronawirusa będzie najgroźniejsza. Porażające doniesienia
  3. Można zdębieć, Dagmara Kaźmierska urządziła scenę pod rezydencją Andrzeja Dudy. Żądała pilnej rozmowy z prezydentem

Polskie kościoły zbojkotowane przez protest

W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne zdjęcia z inicjatyw, jakich podjęli się protestujący w polskich kościołach. Kobiety nie boją się sprzeciwiać w bardzo otwarty i zdeterminowany sposób.

Większość zdjęć znajdujących się w social mediach obrazuje kobiety manifestujące swój sprzeciw plakatami, wiele z nich decyduje się na uzupełnianie tacy banknotami strajkujących. Dziś w niemal każdej świątyni odbywają się takie wydarzenia. 

Oczywiście zachowania kobiet nie są popierane przez wiernych, którzy traktują protest w kościołach jako narzucanie wartości i poglądów. Protestujące uważają, że z kolei wprowadzonym przepisem to kościół narzucił wartości i poglądy, i to całemu państwu.

Organizatorzy protestu zapewniają, że to dopiero początek ich działań. Jutro zablokowane mają być ulice, z kolei w środę, uczestnicy strajku mają nie pójść do pracy. Strajk spotyka coraz więcej entuzjastów, w mediach społecznościowych protest wciąż zyskuje na sile.

W Polsce rozpoczęła się prawdziwa walka o prawa kobiet. Z kolei zwolennicy decyzji TK nie kryją swojej radości. Strajk kobiet zdaje się jednak nie zwalniać a wciąż zyskiwać kolejnych zwolenników. Sytuacji w naszym kraju z uwagą przyglądają się państwa europejskie. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Foto: Weronika Zawadzka

Kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Warszawa

#SłowoNaNiedzielę

Opublikowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet Niedziela, 25 października 2020

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  2. Zaczęło się, Polacy ruszyli do sklepów. Wykupują jeden produkt, trzeba się śpieszyć, podobnie dzieje się już w Niemczech, niewiarygodne
  3. Wirusolog ujawnił, ilu zakażeń możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Cała Polska wstrzymała oddech
  4. Tomasz: ”Najlepsze dziewczyny pochodzą z biednych rodzin. Są naiwne i zrobią wszystko, gdy szepnę im dwa słówka”
  5. Co z wejściem na cmentarze na Wszystkich Świętych? Jest odpowiedź wiceministra zdrowia
  6. Bulwersujące porównanie strajkujących kobiet w „Wiadomościach” TVP. Naprawdę się wydarzyło
  7. Piorunujące i oszałamiające, mało znane zastosowania soku z ogórków kiszonych. Na odchudzanie, odporność i marynowanie mięsa

Źródło: radiozet.pl

 

Poprzedni artykułPorażające słowa eksperta. Ujawnił, co może stać się w maju, fatalna prognoza
Następny artykułZ samego rana ministerstwo zdrowia opublikowało komunikat. Dotyczy każdego bez wyjątku
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl