Pewna kobieta postanowiła, że przez siedem dni z rzędu będzie piła napój z kurkumy. Ta przyprawa korzenna znana jest ze swoich właściwości, które dobrze wpływają na nasz organizm. Jaki był wynik swoistego eksperymentu? Efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania.

Kurkuma posiada szereg właściwości, w tym również tych leczniczych. Ostatnimi czasy ta korzenna przyprawa stała się niezwykle popularna również w Polsce. Kobieta, która postanowiła przeprowadzić eksperyment, przyznała, że na początku nie widziała żadnych efektów picia kurkumy. Jednak później się to zmieniło.

Kobieta przez tydzień piła napój z kurkumy

Na początku kobieta czuła się tak, jak zwykle. Przyznała, że dopiero w połowie tygodnia zaczęła zauważać pierwsze efekty. W pierwszej kolejności zareagował jej żołądek.

Dziennikarka Gina Florio, która podjęła się zadania, zdecydowanie częściej musiała korzystać z toalety. Wyznała, że załatwiała się nawet 2-3 razy dziennie, co trochę ją zaniepokoiło.

Jednak niektórzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie ma się czego bać, ponieważ tak właśnie przebiega detoks. Organizm pozbywa się szkodliwych produktów ze swojego wnętrza.

Na co dzień Florio lubi kurkumę i często wykorzystuje ją do swoich potraw. Jednak zdradziła, że picie z niej napoju zmieszanego z pieprzem i wodą kokosową było dla niej trudne, a sam smak nie przypadł do gustu dziennikarki.

Zaraz po wypiciu soku musiała go czymś przegryźć, aby zabić ostry posmak w ustach. Jednak warto się było przemóc, ponieważ kobieta zauważyła, że miała więcej energii, czuła się zdecydowanie lżejsza, a jej nastrój się poprawił.

W dodatku ból spowodowany intensywnymi treningami znikał znacznie szybciej niż zwykle. Dziennikarka wyraźnie odczuwała, że jej organizm jest w lepszej formie: szybciej się regenerował, zwiększał wytrzymałość i siłę mięśni.

Jednak picie napoju okazało się mieć jedną wadę. Gdy wypije się sok z kurkumy na czczo, mogą wystąpić bóle brzucha. Tak było w przypadku Giny. Jednak gdy przyjmowała go razem z posiłkiem, wszystko było w porządku.

Przepis na sok z kurkumy

Chcecie przeprowadzić podobny eksperyment co Gina Florio? Poniżej podajemy wam przepis na zdrowy sok z kurkumy. Może przypadnie wam do gustu? Z pewnością zakochacie się w jego efektach.

Do świeżo wyciśniętego soku z połowy cytryny należy dodać łyżkę kurkumy oraz szczyptę świeżo zmielonego pieprzu. Następnie dolewamy wodę kokosową. Dziennikarka dodawała również małą łyżeczkę oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia.

Gotowe na zdrowe wyzwanie?

Zobacz zdjęcie:

kobieta
fot. canva.com/Yuliya Furman

Picie soku z kurkumy może przynieść wiele dobrego dla naszego organizmu.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl